| Sebastien a întrebat:

Am o dilema care ma framanta de mult timp. Sunt activ sexual, insa in ciuda faptului ca am penisul mare(aprox 24cm), unele prietene nu rezista mult in timpul actului sexual si in plus refuza sa mai intretinem relatii sexuale. Lucrul asta ma framanta si ma face sa cred ca nu e bine sa ai penisul mare. Astept parerea celor care cred ca ma pot ajuta sa scap de asta. Putem discuta si in privat(ca sa nu intram in detalii aici). Mersi

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In primul rand, e absolut necesara tandretea si preludiul! ca sa se lubrifieze ca lumea! - daca sari imediat pe ea, ca tu esti beton, nu e deloc ok! Preludiul nu doar lubrifiaza vaginul, ci il si pregateste prin dilatare, pentru "vizita" ta! Apoi, fa rost de un prosopel mic si lungut, si leaga-l la baza penisului, cu un nod simplu, lejer, ca functie de "opritor", sa nu ranesti partenera! Si mai apoi, propune-i sa inceapa prin a sta ea deasupra si sa-si controleze miscarile si adancimea penetrarii!

Dupa asta, puteti continua cu pozitia "lingura", adica lateral culcati si alaturati, cu penetrare dorsala! - e foarte confortabila!

Si, indiferent de pozitie, trebui sa fi atent si perceptiv permanent la cum se manifesta ea, daca ii place, si propune-i eventual si ei sa incercati si pozitii preferate de ea! Sa iti iei si lubrifiant, sa fie la indemana! - daca se sperie vreuna de marime si nu se mai uda., sa ai acolo!

Cat despre refuzuri, daca ele te vad sincer preocupat sa le produci placere, si nu doar sa te descarci tu, si le explici ca, nu tu ai ales sa ai asa o "dotare", vor intelege, si daca te vei purta ok, veti avea toti de castigat!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident nu e bine sa ai pensiul mare. Numai barbatii fara experienta si femeile frustrate isi doresc un penis mare. Restul stiu ca un penis de 24 de cm nu-ti poate aduce nici jumatate din placerea adusa de un penis de 15-17 cm si nici macar nu se poate compara cu cea adusa de unul de 10 cm. Din pacate, ai un handicap pe care nu il poti trata. Trebuie sa-ti cauti partenere cu vagin mai larg si sa inveti sa te controlezi, astfel incat sa nu efectuezi niciodata penetrare complet. E adevarat ca e frustrant pentru tine, dar e mai bine decat deloc.

| Damian a răspuns:

Bai fetelor sunteti niste toante, habar n-aveti despre ce vorbiti, lasa mosu ca asa am si eu un tovarasi cu problema ta, numa ca el a gasit o fata mai "adanca" si acum sunt fericiti si casatoriti, nu lua in seama gurile astea proaste, gaseste-ti una mai inalta, mai trecuta... Daca ma intelegi, oameni ca tine sunt f.cautati de unele

| GyeBaek a răspuns:

Ba alea care nu mai vor sa faca sex cu tine, fac bine, ca doar nu-s tarfele tale. Du-te la bordel.

| Yang a răspuns:

Am si eu o dilema de unde ai atata modestie? Trec peste faptul ca te lauzi si daca este chiar asa ar trebui sa stii urmatorul fapt: vaginul unui femei se adapta dupa marimea penisului fie ca il ai de 20 sau 24 ai zis aproximativ de asta am pornit de la 20 numaratoarea.Problema nu e fata ci tu daca preludiul inaintea actului sexual nu are loc in alte cuvinte daca fata respectiva nu este indeajuns de excitata normal frate ca n-ai unde sa o bagi.

| kllass a răspuns:

Intrebarea curului de maimuta. Daca intr-adevar nu te lauzi (eu te cred)laughing degeaba esti activ sexual.ar trebui sa stii ca daca nu esti compatibil sexual, ca si dimensiune cu partenera.trebuie sa folositi, sa incercati, pozitii sexuale in care ea controleaza ritmul si adincimea. Daca tu incerci sa fortezi. cred si eu ca nu esti cautat.Nu le impresionezi cu nimic. daca incerci sa bagi 24 in 15.Iti iese calculul?

| catalinaloredana a răspuns:

Lasa-te de sportul asta ca nu-i pentru tine sad

| Sebastien explică:

Voi sunteti retrasi de pe linia realitatii odata cu prima lobotomie.