| shwbshshsh a întrebat:

Salut TPU! Am o problema. Am 15 ani iar in ciuda faptului ca am intretinut relatii sexuale penisul meu nu se poate decalota in stare erecta ci doar nesculat. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea nu este considerata act sexual!
Ai FIMOZA daca penisul nu se poate decalota in stare erecta, ceea ce va face sexul imposibil de facut.

Este indicat sa mergi la un medic UROLOG sa-ti elibereze cucul ca sa-i permita sa creasca si sa nu faci complicatii (infectii, umflare de penis samd).

| shwbshshsh explică (pentru Violleta2022):

Am cautat mai mult si cred ca am doar semi fimoza... si am fost destul de clar si serios cand am zis relatii sexuale...

| Violleta2022 a răspuns (pentru shwbshshsh):

Nu exista semi-fimoza!
Fimoza are 4 grade si faptul ca nu se decaloteaza deloc cand este in stare erecta, poate fii de gradul 3 sau 4.
Mergi la Urolog si rezolva-ti problema ca mai ai 1 an si penisul nu are timp sa se dezvolte si vor apare complicatiile.
Masturbarea nu este considerata sex! Oricum tu nu ai fii putut sa intretii un act sexual nromal, atata vreme cat cucul nu se decaloteaza si nu iese cand este in erectie.