| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Am o întrebare pentru femei(Atenție..pentru femeie nu pentru fete*)

Ați sta într-o relație în care bărbatul e mai mic?

De ex: El(24) Ea(28)
El(20) Ea(24)
El(20) Ea(22)
El(26) Ea(31) Etc

Am menționat vârste de la 20+..sa fim serioși..de asta am zis ca vreau răspunsuri de la femei..nu cred ca o fata de 18 s-ar uita la unul de 14-15*
Vreau răspunsuri concrete + argumente**
Spuneți: Da, Nu și De ce.

E mai mult pentru un sondaj..am mai întrebat oameni pe strada și cei de 20+ gândeau altfel.Cei sub 20 nu voiau sa audă de asa ceva, în fine..fiecare cu părerea lui...

Apropo spuneți ce părere aveți despre vârstele menționate mai sus. Le-am pus la întâmplare dar cred ca e ok.
Funda la cel mai bun..Pace✌

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Penibile întrebările astea

| Violleta2022 a răspuns:

Draga Anonimus2324,
Ai mai pus aceasta intrebare odata, acum 6 zile!

Chiar daca ti-ai sters nickname-ul si ti-ai trecut-o pe anonim, ramane totusi in istoria intrebarilor si o gasesti aici:

https://www.tpu.ro/......l-asta-19/

| dullcat a răspuns:

Din partea mea raspunsul e nu.

| Eireann a răspuns:

In relatia in care sunt acum el este cu aproape 4 ani mai mic decat mine, suntem impreuna de aproape 5 ani si ne intelegem foarte bine.
Varsta nu conteaza atat de mult dar e important sa fim in aceeasi etapa a vietii si sa ne dorim lucruri similare. Ne iubim, ne simtim bine impreuna: si in pub, si pe canapea, si la teatru, si la concerte. Si mai ales in pat. Femeile ating apogeul sexual in jurul varstei de 30 de ani pe cand barbatii pe la 25 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil că da.
Dacă avem interese comune și avem acea "scânteie", nu văd de ce ne-ar despărți câțiva ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Eu as alege unul cu 15 sau 20 de ani mai mare de vârstă decât mine.

| Cypru13 a răspuns:

E superficiala abordarea ta daca cauti raspunsuri doar de la femei. Fiecare dintre femei ar sta cu tine daca arati ce trebuie atitudine, grija fata de ea etc. Si conteaza ce vede femeia in tine si cum o stimulezi tu. Si depinde pana la urma ceea ce iti doresti tu. Cand aveam 20 de ani am avut o relatie de un 1an cu o tipa de 30. A fost mai greu la inceput dupa s au reglat lucrurile. Iar apoi am avut multe intalniri, mici relatii cu tipe, in general mai mari decat mine. Deci varsta nu ar fi o problema. Dar conteaza si in ce punct al vietii sunteti fiecare. Nu te lasa afectat de acest lucru, glumeste pe seama ei de acest lucru.

| Tyfgcvnoesr a răspuns:

Nu contează vârsta e atât de simplu.