| sneaky888 a întrebat:

Salut, am o intrebare, si e ciudata si va rog nu judecati.
Candva am fost foarte indragostita de un baiat si am ajuns in punctul in care am fost atat de disperata incat am facut vraji pe el, manifestari, el avand iubita noua (eu fiind fosta lui) si am facut niste vraji sa se desparta si sa ma iubeasca pe mine. Dupa ei se tot desparteau si se impacau, a parut ca a mers, dupa un timp ni s-a luat amandurora unul de altul si s-a terminat. De atunci nu mai am noroc in dragoste, ma refer ca inca pot agata dar nu pot pastra, niciun baiat nu vrea relatie cu mine (adica sunt care vor, si nu ii plac eu) si am ajuns sa ma indragostesc de alt baiat si sa ajung tot in stadiul ala dar pe el nu am facut nici un fel de magie sau asa. Tot ce vreau sa stiu, ar putea fi karma ceea ce m-a facut sa nu mai am noroc in dragoste? Eu una sunt o fata frumoasa, mi se si spune des, acum nu ca sunt modesta dar chiar nu s urata si am o personalitate ok si sunt amuzanta. dar pur si simplu de atunci n am reusit sa imi mai fac o relatie.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Viata iti da inzecit, ce ai dat tu altora!
Fiecare din noi ne nastem cu un destin care-l avem scris pana la moarte, care nu poate fi schimbat de nimeni, chiar daca tu incerci cu porcarii, alea se intorc tot in viata si destinul tau.
Cu ce te ajuta frumusetea, daca esti o femeie rea, cu personalitate si caracter urate?
Nu mai spun ca esti si cam proasta, odata ce crezi in farmece si scarbosenii, cu care nu vei putea tine niciodata un barbat alaturi de tine.

| doctorandus a răspuns:

"Vrajile" n-au niciun efect. In conceptie biblica, vrajitoarele erau cele care preparau otravuri. Nu era vorba de facut pase magice.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca te consideri frumoasa si cu personalitate, de ce te-ai coborat asa de jos incat sa te pacalesti cu magie si unicorni negri? Trebuia sa mergi mai departe, sa lasi baiatul sa-si vada de relatia actuala, iar tu sa cauti sa fii cea mai buna versiune a ta, astfel incat sa gasesti pe cineva potrivit pentru tine. Vrajile oricum nu functioneaza, nu stiu cum ai fost crescuta, dar nu, nu functioneaza. Nu mai urmari videoclipuri stupide pe Youtube, ca faci vizualizari unor oameni de nimic care vor si castiga bani de pe urma ta.

Lasa prostiile si cauta sa te comporti ca o fata normala din viata reala, nu o protagonista din seriale cu vrajitoare.

| VoidEternal a răspuns:

Ultimul lucru pe care l-as spune despre personalitatea cuiva care face "vrăji și manifestări" ar fi că e "ok".

Valabil și pentru inteligență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Cred că e posibil să fie karma, pentru că Dumnezeu nu se lasă batjocorit. Ce seamănă omul, aceea va și secera.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Lasă vrăjile și alte bălării de genul și fără blesteme.
Nu poți obliga o persoana sa te placa dacă nu simte, problema ta este ca devi obsedata și crede-mă nu o sa ajungi nicăieri cu asta, ce este al tău este pus departe, îți garantez asta.

| GeorgeCazan a răspuns:

"Eu una sunt o fata frumoasa, mi se si spune des, acum nu ca sunt modesta dar chiar nu s urata si am o personalitate ok si sunt amuzanta. dar pur si simplu de atunci n am reusit sa imi mai fac o relatie.", dar crezi în vrăji/magie.
Undeva e o ruptură de logică.
Asta cu crezutul în vrăji, denotă o educație precară, asta ca sa fiu politicos. Nu există vrăjitorii, magii, etc. Dacă ai apelat la așa ceva pentru a despărți pe cine a și a avea relație cu el, află că nu va merge niciodată. Mai mult dacă bărbații din cercul tău știu de legătura ta cu vrajitoriile, nici unul, dar ABSOLUT nici unul nu va vrea sa aibă de aface cu tine.
Relațiile nu sunt ceva pe care să le cumperi de la magazin; cum probabil ai cumpărat niște vrajitorii de la o persoană fără scrupule.