| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare simpla. Cum sa cuceresc o fata? Imi place de ea si as vrea sa stiu cum as putea sa ii atrag mai multa atentie, si cum s-o fac?

6 răspunsuri:
| sorin12 a răspuns:

La inceput trebuie sa ii arati ca iti pasa de eal; intra mereu pe ea pe mes vb cu ea si daca veizi ca ii pasa si ei de tine atunci invit-o la intalnire:in parc sau la un suc... parerea mea e sa nu o duci la film sau la pizza caci [entru asta o sa aveti timp... prima intalnire trebuie sa discutati cat mai mult iar asta nu o poti face cu gura plina sau in timpul unui film :d
Bafta!
p.s":daca veizi ca ii pasa de tine nu asteapta mai mult de doua-trei zile ca sa o inviti caci se va plictisi in asteaptare si te va uita... nu o fa prea repede dar nici prea tarziu big grin
p.s2: discutati despre voi sau despre cv amuzant nu despre "Stapanu inelelor" sau altele de genubig grin

| BayazidFulgerul a răspuns:

In primul rand, fii tu insuti.
Incearca sa o prinzi intr-un inpas emotional (gen. iubitul ei o parasit-o, probleme de familie,) si incearca sa nu fii asa de dur
2.Trebuie sa ii capeti increderea : acest lucru este foarte greu de facut. Mai intai, incearca sa metnii, o vreme, o relatie de prietenie, si asteapta momentul potrivit ca relatia voastra sa evolueze
3.Afla multe lucruri despre ea! Cu cat o cunosti mai mult, cu atat stii ce cadourisi (sau) complimente care ii plac cel mai mult. Ai MARE grija la complimente! nu ii fa complimente ireale (gen Frumoaso... ce sani mai ai... ea : serios?)va crede ca faci misto de ea!
4.Ai grija la inima ei! O inima frageda se poate frange foarte usor (asta e valabil doar daca nu a trecut prin multe despartiri )
5. Cunoaste-i prietenele! Prietenele ei te pot ajuta ca sa aflii mai multe lucruri despre ea decat te ajuta retelele de socializare gen facebook twiiter sau alte prostii
6.Incearca sa o faci sa se simta bine in compania ei! rasfato cu o ciocolata, cand te intalnesti cu ea dai o floare, pur si simplu acorda-i atentie
7.Incearca sa fii la fel de activ si de cult ca ea
8.Incearca din rasputeri sa conversezi cat mai mult cu ea.
9. Cand relatia de prietenie e destul de avansata, invit-o in oras! Intreab-o multe chestii legate de placerile ei (nu sexuale) ce muzicieni ii plac, care e animalul si fructul ei preferatce rasa de pisici/caini ii plac.

Pur si simplu acorda-i tu atentie si atentia ei catre tine va veni de la sine

P.S. = Daca ea nu simte acelasi lucru pentru tine, nu e nimic de facut! sunt Miliarde de femei pe glob! Una este special fabricata pentru tine xD!

| BayazidFulgerul a răspuns (pentru BayazidFulgerul):

La faza cu impasul emotional v-a trebuii sa joci ca in filme si o sa ai nev de un prieten

Sa zicem ca totul incepe de la inceput.
In cazul meu, a fost asa
(suna telefonul)
-Alo da?
-sunt eu, ____(numele tampului ala)
-o Buna, credeam ca...
-Nu cred ca mai merge, ne despartim
(ea inchide telefonul si incepe sa planga, aici intrii tu)
-Ce s-a intamplat
-Nimic
-Spune-mi te rog
-M-a parasit iubitul
(in caz de sta pe o banca, te asezi infiorat)
-Pai de ce?
-A zis ca nu ne mai mergecrying
-Tu crezi ca ala iti merita vreo lacrima, vreun sentiment, stiu ca doare, si eu am trecut prin din astea...
(aici intra prietenul tau)
-OOO iubaretiii!smug
(aici, trebuie sa recunosti ca nu vei avea nici o sansa cu ea. Te ridici, daca te tine de cot inseamna ca merge 10%, i-ai capatat increderea, daca te tine de incheietura, inseamna ca a mers 50% zona intermediara, si daca te tine de mana, mai ai putin si bam, iti da molozul, te asezi jos daca nu te tine de nimic inseamna ca ai mult de lucru)
-In primul rand, nu as avea nici macar o sansa cu ea, in 2 rand ce te intereseaza pe tine?
(el pleaca)
-ne strica toti agaricii conversatia
( important este ca, daca nu ai o relatie de prietenie, si nu o cunosti cel putin 10%, nu o sa ai sanse )
-Asa unde ramasescem, a da... pe mine ma doare pur si simplu sufletu cand vad ca cineva e trist
-Stiu, dar tu ai putea tine in interiorul tau?
-Nu as putea, dar, e mai usor sa uiti langa un prieten adevarat
-Asa este.
-Hai sa schimbam subictul(aici va trebuii sa o faci sa uite si sa incerci sa aflii multe lucruri despre ea) care e animalul tau preferat?
-cainele/pisica(depinde ce iti spune)
-Ce rasa de caine iti place cel mai mult (pisica in caz de ii plac pisicile)
-bichon/siameza(depinde ce spune, poate fii si altceva)
-ce muzicieni iti plac?
-Adele/Inna/Avril Lavigne/LaLa Band
-care e serialul tau preferat?(in 99% din cazuri iti v-a raspunde Pariu cu Viata)
-Pariu cu Viata.
-Ce tip de muzica iti place cel mai mult?
-(probabil dance) Dance
(Imediat cum e happy iti poti da seama ca te-ai inprietenit cu ea ...sau poate, sunteti

| UneRencontre a răspuns:

Eu zic sa faci ceva chiar deosebit, mai de mult (30 de ani), baieti scriau scrisori de dragoste la fete si i le ascundeau pintre lucrurile lor, dar nu stiau cine o scria. Dupa parerea mea e foarte romantic. Si mie, personal imi plac lucrurile deosebite, cred ca la orice fata. Bafta!

| BUDOKAI a răspuns:

Ma da ce intrebare simpla...

| Shcoky a răspuns:

Eu pipai de funduletwinking