| maryana88 a întrebat:

Am o mare problema. M-am despartit de prietenul meu cu care am stat aproape 4 ani de zile si la 2 saptamani m-am intalnit cu o alta persoana ca intre prieteni.Fostul ma cautat in moment ce eu m-am intalnit cu baiatul asta m-a rugat sa-l cunoasca, plangea, era disperat. Vreau sa stiti ca nu mai am nicio atractie fata de el doar mila.Ma simt foarte prost si il cred in stare de orice.M-a rugat sa ii mai dau o sansa, insa am refuzat-o.ma atrage noul meu amic ma simt mult mai bine cu el, el isi doreste o relatie cu mine, insa pentru mine cred ca este prea devreme. Ce sfat imi dati ca eu as vrea sa fie bine pentru amandoi. Multumesc.

3 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i explici ca nu il mai atragi si ca acum vrei sa incepi ceva nou. happy

| eleonora28 a răspuns:

Daca nu te mai atrage deloc si el tot insista, ar trebui sa porti o discutie serioasa cu el si sa-i marturisesti sentimentele tale fata de el. Nu poti sta cu cineva fata de care nu ai nicio atractie.
Noroc in noua relatie! :*

| Andreea95_3409 a răspuns:

Parerea mea este ca fostul tau prieten se va simti prost desi au fost doar 4 luni si ar fi mai bine sa nu-i spui ca te atrage alt baiat ii spui pur si simplu ca ai realizat ca nu va potriviti si sa ramaneti amici evident daca si el vrea happy. Succes cu prietenul tau cel nou!