| Clodmod a întrebat:

Cu o saptamana inainte sa se termine scoala am cunoscut un baiat cu 2 ani mai mic decat mine (mi-a spus ca ma place si am inceput si eu sa il plac). Am continuat sa vorbim, te iubesc, chestii de genul, si m-a rugat sa ii fac un desen, i l-am facut, i l-am dat, si cand m-am intalnit cu el fata in fata tremuram toata. Cand am ajuns acasa am primit un mesaj de la el ca ii place mult, ca sunt cea mai tare si ca ma iubeste. Mi-a spus ca a avut un vis cu noi doi pe o insula. Cand totul era foarte frumos, (imi spunea ca vrea sa ma sarute, aproape ca ne-am dat intalnire) mi-a spus ca daca va continua sa ma iubeasca asa la nesfarsit, va suferi si ar fi mai bine sa ne despartim (cred ca din cauza ca atunci luam vacanta si eu plecam in Italia toata vacanta). Am plans amandoi cand ne-am despartit. Am intrat pe contul unei prietene si l-am intrebat daca a mai plans pentru cineva si a spus ca nu, doar pentru mine... Eu inca il iubesc, dar nu stiu daca am vreo sansa cu el. La scoala eram pe acelasi hol si ieseam in pauze sa il vad, dar acum nu stiu daca mai suntem pe acelasi hol si imi trece un fior prin burta. Ce sa fac? In fiecare seara adorm cu gandul la el si cand intra pe Facebook incerc mereu sa vorbesc cu el dar vad ca nu prea are chef si simt ca il incurc. M-am saturat sa tot sufar. Precizez ca am 14 ani si nu vreau raspunsuri de genul "fetita, du-te si pune mana pe carte, eu la varsta ta asta faceam".

17 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La 14 ani te-a imbarligat un copil de 12 ani? Felicitari, esti pe drumul cel bun! Iubiti-va mai departe si ai mare grija sa nu pierzi un asemenea baiat.

| Clodmod explică (pentru neutrino):

Hahaha.

| YesOMG a răspuns (pentru neutrino):

Dar si ce ai tu cu ea? Unde este vorba aceea " Dragostea nu are varsta "? Ce conteaza? Conteaza ca daca cineva iubeste pe cineva, in interior nu conteaza cum e afara.

| grab a răspuns:

La varsta voastra va jucati aiurea cu sentimentele astea.

Dar daca tot vreti sa va jucati macar vorbiti cu parintii sau o ruda mai mare sa va poate da si un sfat bun si sa va poata observa feedback-ul indeaproape si cu interes de a va proteja.

Tu poti sa ne intrebi aici pe noi si noi sa zicem mars la abecedar sau trageti-o cu ala. Tu o sa faci tot ce stii. Sau, pardon, ce nu stii, ca doar de aia esti pe aici cu intrebari puerile.

Mai pe scurt, daca ai fi fata mea, te-as sfatui sa pastrezi legatura prin online dar sa nu te arunci la sex pana nu te maturizezi.

O relatie de genul asteia poate sa dureze pana se plictiseste el si vrea ceva sexual. Atunci iti asumi varsta si riscurile si i-l cedezi alteia capabila fizic sa il satisfaca.
Tu vei suferi, normal. Dar mai bine 2-3 bocete acum decat chimioterapie la col uterin inainte de menopauza.

Tu alegi!

Ce e mai important, sa te lasi purtata de val iresponsabil doar de dragul de a nu mai avea fluturi in stomac, sau sa mai astepti cativa ani si sa iti pastrezi astfel sansele la o sanatate buna pe termen lung.

Daca nu te-am lamurit, incearca sa mergi intr-un spital de femei si vorbeste cu o asistenta d-aia despre numarul alarmant de mamici tinere care se vad goale de tot aparatul reproducator inainte de primele fire albe in cap.
Doar ca s-au jucat in copilarie sau au satisfacut barbatul cu orice pret.

Una peste alta, baiatul asta a fost realist si a anticipat bine.
Totusi nu rupe legatura de tot cu el, mai vorbiti asa.

| Clodmod explică (pentru grab):

Asta facem, si doamne fereste! nu am zis ca vreau sa fac sex cu el!

| Cristiann25 a răspuns:

Cand am citit ca a plans etc era ceva cu semnul intrebarii dar cand am vazut ca el are 12 ani nu e de mirare.Ala o sa planga si daca isi rupe masinuta.Copii puneti mana pe carte ca fara ea n-o sa ajungeti nimic in viata.

| Cry1243 a răspuns (pentru Cristiann25):

Mare dreptate

| Cristiann25 a răspuns (pentru Cry1243):

Multumesc!

| Clodmod explică (pentru Cristiann25):

Am zis ca nu vreau raspunsuri de genul asta. nu ma ajuta cu nimic. si ce daca, draga, daca are 12 ani? nu e tot om sau ce?

| Cristiann25 a răspuns (pentru Clodmod):

Nu ma lua pe mine cu "draga" ca nu iti permiti.Esti doar o copila pentru mine si vorbesti doar din spatele unui calculator.Copiii din ziua de azi au prea mult tupeu.Ai nevoie de educatie nu de dragoste.

| grab a răspuns (pentru Cristiann25):

Hai ca la cum arata avatarul tau zi mersi ca nu te-a luat cu "pisi" laughing

| Cristiann25 a răspuns (pentru grab):

Bine tarzanel!laughing

| grab a răspuns (pentru Cristiann25):

Cu mine vorbesti?

| Clodmod explică (pentru grab):

Buna asta laughing) (y)

| Clodmod explică (pentru Cristiann25):

Ba imi permit, deoarece sunt mult mai dezvoltata mintal, si stii de unde mi-am dat seama? pentru ca ai spus exact ce nu voiam eu sa spui "sa pun mana pe carte". Daca nu ma cunosti, invat foarte bine si in fiecare an iau premiul 1, asa ca nu iti mai obosi gura. Care este problema ta? Daca nu ai de gand sa ma ajuti, nu mai comenta!

| kzd a răspuns:

Poti sa il cauti si mai vezi ce faceti.

| LM10FCB a răspuns:

Fetita,du-te si pune mana pe carte, eu la varsta ta asta faceam