| System a întrebat:

Am o mare problema si nu inteleg de ce asa se intimpla.Va rog sa aveti rabdare sa cititi pina la sfirsit. ok va explic!

Eu cu prietena mea am hotarit sa incepem viata sexuala(nu am mai avut relatii de genul.ambii virgini, 18 ani.Cu vreo 5 zile in urma am incercat sa am primul contact sexual, insa s-a sfirzit cu esec di cauza ca nu aveam erectie, nu puteam ajunge la o erectie normala, ne-am chinuit ambii o noapte intreaga dar fara ceva succes.

Eri seara am incercat din nou, la iceput cind o sarutam, o mingiiam aveam o erectie destul de buna, si numai cind am incercat sa o penertez. gata s-a muiat.si nu mai puteam face nimic, si eu si ea am incercat aproape orice ca sa ajungem la un rezultat oarecare, insa cam orice facea era fara efect, abia dupa vreo ora si jumate de chin AM REUSIT TOTUSI. a fost totul ok.

Apoi dimineata cind ne-am trezit am vurut sa mai incercam odata, eram in forma cu o erectie de 100%, totul era bine si frumos pina in momentul cind s-a urcat deasupra mea si a zis ca vrea sa incerce cum e de deasupra mea, si in acelasi moment deodata mi s-a inmuiat totul in mine si nu puteam face nimic adica de la 100% ajunsese in citeva secunde cam la 40%.

(sper ca ma intelegeti ce am in vedere.

Si ma intreb de ce se intimpla asa?

Sunt sanatos, intodeauna am o erctie destul

de buna in momente cind ma gindesc la ceva x, sau cind vad vreun film xx(ii tun niciodata nu credeam ca poate sa mi se intimple una ca asta.

Ea mi-a zis ca poate ea nu-i destul de buna pentru mine ca sa ma atraga.

Insa ea e cea mai buna din liceu e chiar foarte buna.

Cind stau la intilnire o sarut 10 secunde si si deodata imi dau seama ca o vreau foarte mult si deodata am erectie 100%, insa deja de 2 ori o am in pat si foarteeeeee greu ajung la o erctie normala, adica numai o data am ajuns, fiind foarte sexy sta in pat goala iar mie macar nu mi se scoala.

O iubesc foarte mult si o vreau foarte tare, uneori enorm. dar nu inteleg de ce mi se intimpla asa ceva? Poate am emotii prea mari

Ma simt oribil.

De ce asa? ce sa fac? cum sa trec peste asta? ce sa fac sa decurga totul in mod normal?

Sper ca m-ati inteles, hep pleez!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-ar putea sa fii prea mic pentru asta, sau relatia sa fie prea putin serioasa. Sa stii ca dorinta fara dragoste reala nu prea are substrat si se duce repede. Daca ai sub 17 ani sau relatia voastra dureaza de mai putin de 1 ani, asta este explicatia. O sa treceti peste asta cand va veti maturiza atat ca persoane cat si ca cuplu suficient. O sa fie greu sa treceti peste trauma actuala, dar cu rabdare si multa intelepciune veti reusi.

| Kylexy a răspuns:

Pai nu stiu ce ai sfatul meu e sa iei niste pastile "viagra" poate alea iti va intari "jucaria" poate o fi ceva normal trebuie sa te gandesti si nu doar sa o vezi gandeste-te cat de mult o iubesti si nu vrei sa o dezamagesti incepi si voi de la saruturi mangaieri si apoi... urmeaza partea mai importanta daca o gasesti atractiva nu vad de ce sa nu se comporte normal dar de obicei primele erectii sunt slabe. daca te iubeste iti va fi alaturi. ca nu toti ne nastem invatati exerimentam din viata cate putin pe fiecare zi. mult noroc Bafta

| Ionut a răspuns:

Consulta un specialist sau urmeaza-i sfaturile lui bCtz123.

| bCtz123 a răspuns:

Asa iti dau 5 sfaturi importante.

1. Lasa masturbare si filmele porno, atat timp cat ai prietena si ai cu cine sa faci sex.
2. Posibil sa fie de la prezervativ sa te stranga, stiu cum eu si eu am patit. Daca e de la prezervativ incearca cu Durex XL.
3. Cand se opreste erctia nu te gandii la asta, pune-o pe ea sa te masturbeze si nu te mai gandii la faptul ca nu este 100% strong.
4. Totul este de la creier nu este nimic cu tine, nu este vina ei. Doar nu trebuie sa te mai gandesti la asta
5. Ai grija ca daca o mai dai in bara asa, tipa chiar o sa creada ca nu e buna pentru tine, spune-i ca ea n-are treaba, doar ca asa este la inceput si trebuei sa va obisnuiti.

Spor la treaba prietene!

| System explică:

happy acum totul e bine ...toata problema tinea de factorul psihologic, urmatoarea data cind am incercat(dupa ce ma confruntasem cu atitea probleme) am baut vre-o 2 pahare mari de vin si mi s-a urcat putin alcoolul in cap si nu am avut nici o problema ,nu aveam nici o emotie nimic,si plus la aceasta aveam foarte buna dispozitie . totul a mers ok excelent !