| System a întrebat:

Am o mare problema si nu inteleg de ce asa se intimpla.Va rog sa aveti rabdare sa cititi pina la sfirsit. ok va explic!
Eu cu prietena mea am hotarit sa incepem viata sexuala(nu am mai avut relatii de genul.ambii virgini, 18 ani.Cu vreo 5 zile in urma am incercat sa am primul contact sexual, insa s-a sfirzit cu esec di cauza ca nu aveam erectie, nu puteam ajunge la o erectie normala, ne-am chinuit ambii o noapte intreaga dar fara ceva succes.
Eri seara am incercat din nou, la iceput cind o sarutam, o mingiiam aveam o erectie destul de buna, si numai cind am incercat sa o penertez. gata s-a muiat.si nu mai puteam face nimic, si eu si ea am incercat aproape orice ca sa ajungem la un rezultat oarecare, insa cam orice facea era fara efect, abia dupa vreo ora si jumate de chin AM REUSIT TOTUSI. a fost totul ok.
Apoi dimineata cind ne-am trezit am vurut sa mai incercam odata, eram in forma cu o erectie de 100%, totul era bine si frumos pina in momentul cind s-a urcat deasupra mea si a zis ca vrea sa incerce cum e de deasupra mea, si in acelasi moment deodata mi s-a inmuiat totul in mine si nu puteam face nimic adica de la 100% ajunsese in citeva secunde cam la 40%.
(sper ca ma intelegeti ce am in vedere.

Si ma intreb de ce se intimpla asa?
Sunt sanatos, intodeauna am o erctie destul
de buna in momente cind ma gindesc la ceva x, sau cind vad vreun film xx(ii tun happy niciodata nu credeam ca poate sa mi se intimple una ca asta.

Ea mi-a zis ca poate ea nu-i destul de buna pentru mine ca sa ma atraga.
Insa ea e cea mai buna din liceu e chiar foarte buna.

Cind stau la intilnire o sarut 10 secunde si si deodata imi dau seama ca o vreau foarte mult si deodata am erectie 100%, insa deja de 2 ori o am in pat si foarteeeeee greu ajung la o erctie normala, adica numai o data am ajuns, fiind foarte sexy sta in pat goala iar mie macar nu mi se scoala.sad

O iubesc foarte mult si o vreau foarte tare, uneori enorm. dar nu inteleg de ce mi se intimpla asa ceva? Poate am emotii prea mari
Ma simt oribil.
De ce asa? ce sa fac? cum sa trec peste asta? ce sa fac sa decurga totul in mod normal?
Sper ca m-ati inteles, hep pleez!

Răspuns Câştigător
| alex923 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu stai lnistit. Se intampla din cauza ca esti la inceputul vietii sexuale si ai un blocaj mental care te impiedica sa ai o erectie cum trebuie. Trebuie sa exersezi mult cu partenera in pat sa te obisnuiesti cu ea etc sa prinzi incredere in tine. Explicai de asemenea ca nu easte ea devina ca dupa aia devine ea complexata si o dai in chestii si mai rele. Trebe sa aveti rabdare amandoi sa fiti chill si o sa mearga ca unsa treaba. Incearca sa fii mai relaxat si niciodata cand esti cu ea in pat nu te gandi gen "no sa mi se scoale" ca asa se si intampla din moment ce te sugestionezi fara sa vrei. Cel mai important organ cand e vorba de sex ramane creierul si este cel mai complex de acolo pleaca totul. Si lasa pornoacele si masturbarea ca si asta e o cauza in plus care contribuie la problema asta. Bafta si distractie placuta la cotarceala!happy

4 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Ai trac si probabil te si inhiba putin fata, incearca sa bei o sticla de vin si sa vezi ce se intamla happy (inceraca sa te gandesti la tot ce poate sa vrea ca sa nu te mai surprinda)... daca nu merge pastile --> nu de potenta... de cap happy. Good Luck

Răspuns utilizator avertizat
| secret_2599 a răspuns:

Deci chestia asta mi s-a intamplat si mie de curand. Ideea e ca fata nu ma atragea si chiar daca ma atragea tot la fel cred ca ar fi fost. Daca nu te excita si nu te face sa te simti altfel decant normal ar trebui aplicate unele metode. De exemplul felatia sau blowjob-ul (cuvantul atribuit acestui fenomen in romana suna prea urat) sau fiecare are anumite puncte in care se excita maxim si apoi aparatura incepe sa fie functionala. De obicei eu am o sensibilitate la gat spre exemplul. Cauta si tu punctul in care te simti cel mai bine.

| System explică:

happy acum totul e bine ...toata problema tinea de factorul psihologic, urmatoarea data cind am incercat(dupa ce ma confruntasem cu atitea probleme) am baut vreo 2 pahare mari de vin si mi s-a urcat putin alcoolul in cap si nu am avut nici o problema, nu aveam nici o emotie nimic, si plus la aceasta aveam foarte buna dispozitie. totul a mers ok excelent!