| ryf007 a întrebat:

Salut.am o mica "mare" problema numita ejaculare precoce.Nici nu incep bine actu sexual cu prietena,hop si ca ejaculez big grin, ma puteti ajuta in aceasta problema? mersi

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

Aceste ejaculări precoce in general sunt cauzate de inceperea vieții sexuale de la o varsta frageda.

Prin antremanent, mult preludiu, rabdare si modul în care te obișnuiești cu corpul iubitei tale vei scăpa de această problemă.

P.s: incearcă sa te masturbezi inainte de contactul sexual și in timpul actului sexual incearcă sa iti controlezi ejacularea, cand simți ca vine te opresti, o mai săruți puțin pe prietenă o mai mangai puțin etc.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Violente):

Se va invata cu laba si n-o sa-i mai trebuiasca fata, hi, hi

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Decit sa te masturbezi cum te invata unele pe aici mai bine cumperi o crema sau spray care intirzie ejacularea si ai rezolvat problema.Nici nu-ti mai faci probleme de natura psihica si asa cu timpul vei deveni normal si vei putea sa faci ce faci tu acolo si fara ajutorul cremelor.Aceste creme si spray-uri nu iti fac absolut nici un rau.Ba te ajuta asa cum am aratat.Deci baga mare daca ai cu cine.Bafta.Aaaaa uite un spray STUD 100 se numeste.De creme nu mai stiu ce creme or mai fi, cauta pe la sex shop sau la farmacii.

| Azµre a răspuns:

Fă sex mai des și nu o să mai fie o problemă!

| Oana92 a răspuns:

Daca esti la inceput e normal si problema se va rezolva cu timpul.

| e1xtz a răspuns:

Acum mai depinde si ce varsta ai, daca ai sub 18 si esti la prima experienta nu e cazul s ate preocupi ff tare, cu timpul va trece..alt amanunt,ti se intampla si la a doua? a treia incercare? ok, in prima faza in sex-shop sunt anumite produse sub forma de crema, spray care ajuta. Daca nu vezi nici un efect apeleaza cu incredere si fara rusine la medic, a avansat mult medicina in acest sens, si sigur te va ajuta.

| ryf007 explică (pentru e1xtz):

Am 19 ani...si da, se intampla si la a doua si treia incercare...

| ryf007 explică (pentru e1xtz):

Am apelat si la medic si mi-a zis sa-mi tin in frau emotiile, de la asta e problema si daca nu imi da el un praf.dar problema este ca, zic eu, ma excit, ma excita si fata si...sad!

| e1xtz a răspuns (pentru ryf007):

Pai daca ai fost si la medic.e de luat in considerare ceea ce ti-a spus, si poate chiar ar fi ok daca ai incerca un tratament prescris de el. ceva care sa nu aiba si ceva contraindicatii pe alte cai..in opinia mea nu mai sunt doar emotiile, si sper ca medicul la care ai apelat este specialist..mai incearca si ceva produse din sex-shop. unora le-a fost de folos..personalul de acolo este ff ok, deoarece fac o afacere aparte si stiu cum sa se poarte sa nu te simti stanjenit

| Whitecore a răspuns:

laughing