| Wik98 a întrebat:

Salut, am o mica neintelegere.
Am avut sex cu sotul meu neprotejati pe data de 2 trebuia sa-mi vina menstruatia, nu mi-a venit insa de atunci ma dor sanii si am niste dureri de burta de parca mi-a venit. Cateodata niste intepaturi, ceva straniu.Ce credeti ca poate fi?
Test de sarcina inca nu am facut.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula in situatia in care in uter este instalata o sarcina, in acel caz cel putin teoretic NU mai apar niciun fel de stari de disconfort, de dureri la nivelul sanilor sau abdomenului inferior, ori simptome premenstruale, fiindca astfel de manifestari sunt caracteristice/tipice proceselor fiziologice prin care organismul pregateste eliminarea endometrului din uter. In situatia descrisa se poate aprecia ca fiind foarte mica probabilitatea de a exista o sarcina instalata, fiindca starile precizate mai degraba indica faptul ca au inceput sa apara semnele care sunt corespunzatoare simptomelor premenstruale. Testul de sarcina al carui rezultat sa fie in proportie de peste 98-99% valabil, valid si corect, poate fi facut incepand cu data de 9 Septembrie. Multa sanatate!

| TheNinja a răspuns:

E posibil sa fii însărcinată