| anonim_4396 a întrebat:

Am o mică problemă. De când am început clasa a IX-a îmi place de un coleg. Eu nu sunt genul de fată care se bagă în relaţii, dar acest băiat chiar m-a pus pe gânduri. De 2 săptămâni ne întelegem super bine. Mă strânge în braţe, mă pupă (pe faţă), vorbeşte foarte frumos cu mine. Noi săptămâna asta avem practică, el face practica la scoală, iar eu la hotel, iar eu mereu il vizitez cu motivul "Nu am ce face până la 8:30 când încep practica". Nu ştiu ce să cred. Are vreo simpatie faţă de mine sau doar se joacă cu sentimentele mele? Ţin să precizez că o colegă (ea ştie că îl plac) tot îi dă de înteles că mă atrage.

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Asta e o mica problema? cand incep sa te strabata fiorii dragostei nu mai e o problema! E un sentiment placut si profita! Fa-l sa inteleaga ca il placi, mai ales ca el e manierat, stie sa te faca sa il doresti, sa il placi. Apoi vei vedea ce sentimente are, ce nutreste fata de tine, aici prietena ta sau colega te poate ajuta...sa ii deschida ochii spre tine! Iti doresc multa bafta!

2 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Din moment ce va intelegeti bine, te ia in brate si te pupa, presumun ca te place happy

| StarkWolf a răspuns:

Pai pentru inceput incearca sa nu ii dai de inteles ca esti disperata dupa el. Incearca sa lasa-ti prietenia de o parte,incearca sa te superi pe el sa vezi cum reactioneaza, daca chiar vrea sa va impacati si incearca sa te faca fericiata si iti dai seama ca e ceva mai mult decat o prietenie ai curajul sa-i spui ce simti. De obicei el ar trebui sa aiba curajul sa te faca sa intelegi, dar unii sunt mai timizi sau asteapta ca fetele sa-i ajute.