| notyourbusiness15555 a întrebat:

Mi-a plăcut de un băiat acum ceva timp, iar pentru că toată lumea îmi spunea că mă place, i-am spus ce simt pentru el. Greșeala mea a fost că nu am avut curaj să i-o spun în față, ci i-am zis-o în timp ce vorbeam pe Messenger. Mi-a spus că nu mă place, etc. Am încercat să-i demonstrez că țin foarte mult la el, prin gesturi. Încercăm să-l consolez de câte ori era cu moralul la pământ, îl ajutam mereu cu o vorbă bună când avea nevoie, îi explicam temele sau il ascultam la lecții, etc. După aproape un an în care l-am plăcut, mi-am cam pierdut interesul.
Acum, a aflat că nu-l mai plac și se comporta ciudat. Vine la mine și mă ia în brațe. Când vorbește cu mine se uită fix in ochii mei. Când face o glumă se uită la mine să vadă dacă râd. Mi-a furat haina și a purtat-o toată ziua. Mă întrebase profesorul de lb. română dacă vreau să merg la Olimpiadă, iar eu i-am zis ca o las pe colega mea să meargă, iar băiatul ăsta, fiindu-mi coleg se banca, strigă la mine "Dar eu vreau să mergi tu".
Eu am impresia că doar încearcă să se joace cu sentimentele mele. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Kerre a răspuns:

Treaba e simpla, il placeai pe tip, il consolai mai mereu, il ajuta-i la lectii sau la altceva, practic ai devenit un pion pentru el de care putea sa se foloseasca de cate ori avea nevoie de tine. In momentul in care l-ai abandonat, i-ai lasat un gol si el a resimtit asta, acum incearca prin toate modalitatile sa-si umple acel gol incercand sa te aduca inapoi in viata lui. Acum poate sa fie din cauza orgoliului sau vazand ca ti-ai pierdut sentimentele pentru el oarecum i le-ai reactivat pentru el dandu-si seama cat de mult ai tinut la el.
Sfatul meu este sa te duci la el, fata in fata, intr-un loc in care sa fiti doar voi doi si sa-l intrebi clar care sunt intentiile lui adevarate, ce incearca sa demonstreze si care este scopul lui final. Ai grija doar sa nu pui prea multa presiune pe el ca va cauta din prima metode sa evadeze si vei ramane din nou cu mana goala.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred că se simțea mândru că-l placi și acu văzând că ți-a trecut i s-a activat orgoliul și încearcă să te facă iar să-l placi. probabil când ți s-ar întoarce sentimentele i-ar și dispărea iar lui

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt doar copilarii!
Nu te stresa, baietii sunt imaturi la varsta asta, de aici si joaca lor prosteasca.

| Andreeush a răspuns:

Cred că ai dreptate, oricum dacă zici că nu mai simți nimic pentru el ar trebui să nu îi mai dai atâta importanță.
Nu-l mai băga în seamă.

| notyourbusiness15555 explică (pentru Andreeush):

Problema e că încep să-mi recapăt sentimentele pentru el, chiar dacă stiu că face așa doar la misto. Nu pot controla chestia asta...

| Andreeush a răspuns (pentru notyourbusiness15555):

Ar trebui să nu îl mai bagi în seamă.

| aimullah123 a răspuns:

Nu ai de unde sti ce e in capul lui.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Ar trebui să nu îți bați capul cu el, e clar că e imatur.

| DanTeSkies a răspuns:

E normal ca în adolescență să vă gândiți și să vă răzgândiți de 4-5 ori. Întreaba-l ce intenții are, el știe ca tu il placi, ori simte la fel datorită timpului pe care l-a petrecut cu tine, ori nu merită să mai stai după el.

| Anonim1225 a răspuns:

Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, eu te pot ajuta