| Simo3456 a întrebat:

Mie îmi place de o fată care e în clasă cu mine azi când am mers cu această fată acasă (eu îi spusesem de mai de mult timp că îmi place de ea, cam de vreo două săptămâni) ea s-a întâlnit cu un băiat în parc și am auzit câte câteva frânturi din conversația lor în care spunea ceva că se iubesc sau ceva pe gen și am devenit geloasă mi am luat tăpălșița că am început să plâng și fata văzând i-a spus băiatul ăla să plece și a venit la mine și a spus că ea vrea o relație deschisă ( să aibă două relații adică una cu acel băiat și una cu mine)
Plus mai am un băiat în clasa mea de care îmi place dar el e cu o fată dintr-o clasă mai mare ( deoarece el sa lăsat de scoala 2 ani) m-am gândit că poate după ce pleacă fata (deoarece la anul nu va mai fi în școală cu noi) poate o să am vreo ocazia să fiu cu el pentru că el de mult îmi dă semne ( vorbește mai frumos cu mine, e mai drăguț și când îmi mulțumește își pupă mâna și mi-a pune pe obraji chiar a spus că m-ar pupă dar văd colegii și-i spun iubitei lui și se lasă cu bătaie????).
Eu cred că aș fi de acord cu o relație deschisă dar nu cred că i-aș spune băiatului de relația cu fata
Eu sunt fată
Voi ce credeți să fiu de acord cu relația deschisă? Să-l aștept pe băiatul acela? Să fiu cu fata? Să fiu cu amândoi? {De menționat că n-am discutat încă cu acel băiat despre o relație dar noi ne înțelegem din priviri.}

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.laughing Nu prea e credibila povestea, dar in fine.
Din punctul meu de vedere exista suficienta drama si fara ca adolescentii sa aiba relatii deschise.Relatiile normale sunt mai mult decat suficiente la aceasta varsta.Singura chestie care at trebui sa fie deschisa mereu e cartea, iar viata amoroasa sa fie pe planul doi sau trei.Esti la scoala, nu intr-o drama coreeana.

PS: Daca iesi cu cineva care isi inseala iubita actuala, asteapta-te sa faca la fel cu tine.Si stabileste-ti mai clar ce vrei, e obositor sa alergi in mai multe parti dupa x persoane.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu ne intreba pe noi. Fa ce vrei. De ce ai vrea sa-ti traiesti viata dupa recomandarile celorlalti?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ok,sunteți bisexuale.
O relație în 3 nu o să meargă, pentru că o relație constă în 2 persoane care se iubesc, dacă apare o a 3 a persoana înseamnă că între cele 2 persoane = deja iubirea se duce și apar probleme.
De ce ar trebui să ne dăm noi cu părerea?
Pe cine iubești tu de fapt?
Sau mai bine zis eu cred ca doar simpatizezi cele doua persoane, iubirea este ceva mult mai sus de cât o drama adolescentina, unde azi îl placi pe x și mâine pe zi.
Mai bine te focusezi pe viitorul tău, așa ca sfat final.
De relații cu fete, băieți, ce îți vrea ție sufletul ai timp toată viața.

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Eu spun sa ii dai tare cu cine prinzi si ayaye la varsta aia nu trebuie limite la asta trust the process! :*