| anonim_4396 a întrebat:

De ce isi baga nasul femeia asta in relatia mea cu un coleg?

Am o relatie bazata pe simpatie si intelegere cu un coleg care e insurat.Nu este nimic mai mult de atat.Doar ne simpatizam si ne stim amandoi limitele.Nici nu ne-am gandit la alt gen de relatie decat strict la cea colegiala.Cu toate acestea, o colega mai in varsta nu vede cu ochi buni relatia amicala dintre noi si i-a transmis nevestei lui ca eu as incerca sa flirtez cu el desi nu e nimic adevarat.La fiecare sedinta la care participam cu totii, ea este foarte atenta la reactiile mele fata de el. Daca ii zambesc, i se pare ca o fac ca sa-l seduc.El sta mereu cu nasul in jos si tine mobilul in mana ca sa se fereasca de privirile ei aprige.Eu sunt infuriata fiindca stiu ca nu am facut nimic rau si nici n-am de gand.Din cauza barfelor si a zvonurilor pe care le-a lansat la locul de munca in special despre mine despre care a spus ca "aproape il sarut pe coleg", lucru absolut fals(cum sa-mi permit asa ceva?), multi colegi ma privesc cu suspiciune si urat chiar.Colega in varsta motiveaza ca o supara asemenea lucruri pentru ca "cea mai buna prietena a ei l-a sarutat o data pe sotul ei mai demult." si stie ea cum e cu derapajele astea!
Totusi, eu nu inteleg ce fac eu atat de grav doar ca vorbesc amical cu acest coleg? El vorbeste la fel si cu alte colege, nu numai cu mine iar eu sunt draguta cu toata lumea. Exista o simaptie intre noi dar atat.Nu vom ajunge niciodata mai departe.
Nu pricep ce are colega in varsta totusi cu mine special? ce o intereseaza ce relatii am eu cu altii, mai ales ca nu suntem rude sau ea nu e ruda cu colegul.Nu o deranjeaza cand acelasi coleg ii zambeste si altei colege tinere care si blonda pe deasupra! Nu inteleg de ce nu spune nimic si in cazul ei? Fiindca aceea chiar vine cu o tinuta provocatoare la serviciu si il si place pe coleg, dupa cum si el o place pe ea categoric.

17 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Pentru ca a trecut printr`o experienta de genul acesta si acum au aparut si frustrarile, iar tu ii permiti asta.Probabil colega mai tanara i`a zis sa`si vada de treaba ei, ceea ce ar trebui sa faci si tu.
Daca este sa ma leg si de intrebarea ta din trecut legata de cum iti dai seama pe care dintre voi o place mai mult, iti voi spune ca este bine sa eviti relatiile de genul acesta la locul de munca si mai ales faptul ca este insurat si nu este deloc moral ceea ce face el.Ce ii face acum sotiei lui, iti va face si tie pe viitor.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Femeia va avea o aventura mai tarziulaughing)

| WaterDrop a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Da pai i-am urmarit intrebarile si clar il place, insa este prea cuminte ca sa riste atat de multe asa ca acum vrea sa se incurajeze.Insa tot ea va avea de suferit la final ironic.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Adevart, se incepe cu "E doar simpatie, suntem doar colegi, ne placem ca amici". Apoi cand ajunge in pat cu el si intra sotia lui peste ei. Cine stie poate va deveni vedeta la TV. smug Ochii Din umbra smug.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Nu mai fa legaturi cu intrebarile mele anterioare! Nu vorbesc de aceleasi personaje.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Termina cu judecata! Eu nu sunt implicata in asa ceva asa ca mars de aici!

| anonim_4396 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Acea femeie din cealalta intrebare pe care idotuld e mai sus mi-o atribuie mie fiindca e curios nevoie mare.Cine naiba sunt eu oare? Sunt nimeni si asa ramane.

| anonim_4396 explică (pentru AntoniSoulesOne):

Vacs albina! Cum indraznesc sa plac un coleg daca e frumos? Nu mi-ar fi mi-e rusine, japita ce sunt! Poate voi treceti la fapte ca sunteti mai obraznici.Eu in niciun caz.Stiu ca e greu pentru unii sa conceapa! In special pentru obraznicaturi fara principii morale dar care o fac pe moralistii cu ceilalti.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Probabil te-a blocat. Bine ai venit pe lista ei..In curand nu va mai avea cine sa-i raspunda la intrebari!rolling on the floor

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Adevarat rolling on the floor

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Si pe WaterDrop la fel laughing Il are la block si pe elrolling on the floor) O bate adevarullaughing

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Are juma' de site la block. Imi place, insa, ca si-a schimbat numele de utilizator, dar tot intrebarile alea de frustrata le pune. Oare paranoia se trateaza?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu stiu bre!
Cealalta jumatete ii da drepate pentru amarata aia de funda.
Imi vine greu sa cred ca este profesoara, imi este mila de elevii ei, daca comportamentul ei in clasa este ca cel din cancelarie!
Oare de ce si-a sters intrebarea? Ca eu ma prind mai greu!

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Isi sterge toate intrebarile la care nu primeste raspunsul pe care il vrea. Incepe sa se certe de una singura, cu userii pe care i-a blocat si, cand se inmultesc raspunsurile pe care si le da singura, sterge intrebarea.

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Poate il place si ea, si te vede ca o rivala, mult mai apriga si mai buna decat ea laughing, altfel nu-mi explic aceasta frustrare a femeii tongue.

| furrball a răspuns:

Doare adevarul nu? Nu te mai minti singura si nu mai fi o lasa. Daca jignesti pe cineva da`i dreptul la replica, nu bloca mesajele persoanei respective si apoi incepi sa vorbesti singura.

| anonim_4396 explică (pentru furrball):

Dar de ce trebuie sa vorbesc numai cu persoanele blocate? V-ati incins? Nu ma doare nimic.Eu vorbesc cu altii, nu cu voi.