| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o mica problema legata de o fata. Este timida, cand vorbesc cu ea refuza sa se uite la mine, in preajma mea abia de scoate un cuvant. Cum as putea sa o cuceresc? Nu am nici cea mai vaga idee cum sa o abordez.(As vrea sa am o relatie cu ea )

Multumesc, anticipat.

Răspuns Câştigător
| OlariuRox a răspuns:

Lauda-o pentru ce face, ridicai moralul, da-i incredere in ea, vorbeste cu ea si spune-i ca increderea in sine e cea mai importanta pentru o viata frumoasa. Fi alaturi de ea mereu si ajut-o sa fie increzatoare, da-i sfaturi cand o vezi ca e timida si nu reuseste. Imbratiseaz-o si sarut-o pe frunte.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intreab-o despre ea. Iti place cum arata, dar iti place CUM este ea? Trebuie sa afli asta mai intai.

| CiprianDoarEu a răspuns (pentru Zenithf):

Da, imi place si cum arata si cum este happyStiu ca ma place dar abia de scoate un cuvant cand e in preajma mea si nici nu vrea sa se uite la mine cand vorbim... :[

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi baietii sunteti dusi cu pluta serios, mi-a placut un tip si imi spunea din joaca ca ma iubeste ok peste 3 zile vrei sa fim intr-o relatie, i-am zis ca "nu dar o limba ii pot da daca vrea." mereu cand ii spuneam "hai si tu cu mine la baie" intrebarea adresata inapoi mie inapoi era: Pentru?

| rarepearls a răspuns:

...probabil este timida..si ii va lua o vreme pana va stii sa socializeze cu tine..Reactioneaza asa pentru ca te place, si se pierde in preajma ta..fii tu cel care initiaza o vreme subiecte noi de discutie, incearca sa o cunosti, sa fii prietenul ala pe care poate conta in orice moment..crede-ma stiu ce spun, pentru o fata serioasa asta conteaza sa se simta respectata, protejata si iubita. nu te grabi, daca vrei ceva mai serios cu ea, zic sa urmezi pasii astia si sigur nu vei da gresi :* ( ps. un sfat ca de la o fata... stiu ce spun) FUNDAAA?