| Mariuss29 a întrebat:

Am si eu o mica problema.
Vorbesc cu o fata de mai bine de 5 luni. Vorbesc cu ea orice, absolut orice, pana si despre problemele menstruale, cand vin, etc. Imi zice cand are cate o problema, ne tinem de mana, facem poze amandoi, facem multe lucruri impreuna etc. Vorbesc in fiecare seara cu ea la telefon, 3-4 ore pe seara. Problema e ca nu vrea sa aiba o relatie cu mine, cu toate ca suntem asa de apropiati.
Poate a mai trecut cineva prin problema asta care ma poate ajuta. As fi foarte recunoscator celui ce mi-ar da un sfat, o idee, o parere, etc.
Multumesc anticipat.

Răspuns Apreciat de Editori
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ai trei posibilitati:
- o inlaturi absolut de tot din viata ta sa vada cat de greu ii va fi dupa ce s-a obisnuit sa te considere prietena ei
- continuati o relatie de prietenie ca doi oameni maturi ce nu au nicio obligatie unul fata de celalalt, deci si distanta va fi putin mai mare intre voi doi
- accepti situatia actuala si o lasi sa te considere cea mai buna prietena
Eu as alege varianta a doua. Nu-i frumos nici sa dispari de tot din viata ei doar fiindca te-a refuzat, dar nu-i frumos nici ce face, sa te considere catelusul ei.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand o relatie virtuala si doar de la distanta, nu poti sa afirmi ca sunteti "atat de apropiati", odata ce relatia voastra nu este una reala.
Nu mi se pare normal ca fata sa discute cu tine despre problemele ei fizilogice, cum nu mi s-ar parea normal nici ca tu sa-i spui de cate ori te masturbezi pe zi, sau te speli pe cuc. Intimitatile astea se discuta intre cuplurile cu ani de experinta impreuna, nu intr-o prieteni virtuali.
Evident ca fata nu-i tentata sa-si faca un iubit virtual, mai ales unuia cu care discuta problemele ei fiziologice si pentru care, esti probabil, doar un bun ascultator si sfatuitor, dar nu simte nimic pentru tine.

| Mariuss29 explică (pentru Violleta2022):

Tu intelegi ca facem multe lucruri impreuna? Petrecem cate 5-6 ore pe zi impreuna, seara vorbim 3-4 ore la telefon, nu prea imi pare a relatie virtuala

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariuss29):

Dupa cat timp petreceti impreuna discutand orice, ca intre fete, probabil ca te considera una... ca altfel nu ar discuta probleme despre ciclul ei, cu un barbat, mai ales cu unul, pe care-l iubeste.
Asadar, prietenia asta, ramane la stadiu de prietenie, pentru ca, nu are sentimente puternice pentru tine, de dragoste, doar de simpla amicitie.
In cazul asta, nu-i nimic de facut... ori continuati amicitia, ca si pana acum, ori va despartiti si fiecare isi cauta dragostea in alta parte.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu i-ai propus sau i-ai dat de înțeles ca vrei sa ai o relație cu ea și tot nu vrea, nu mai e nimic de făcut. Te-a băgat în friendzone. Nu mai ai cum sa ieși de acolo. Doar dacă ai încerca să o faci puțin geloasa, sa ieși cu o fata sau sa ii zici ca îți place de o fata și sa ii spui lucrurile pe care le simți pentru ea, ca și cum ar fi pentru alta fata... Frica ca te va pierde, se va transforma în iubire....sau indragosteala

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceea nu este respingere? Nu ar fi trebuit sa-i cearã relatie.Adica ce fatã ar accepta o relatie in care nu e pregatita ea emotional prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste si tu de erectii si zii ca te masturbezi la poze cu ea non-stop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oferã i spatiu, tu pari o prietena de a ei nu un tip.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e la tine. Vezi orice tipa ca pe o potentiala partenera iar asta e un major turn off pentru femei.
Sunt destule relatii de prietenie ce se lasa cu sex, insa diferenta la aceste persoane e ca, pentru ele, o relatie nu e prioritara.

Asta e turn on. Sa nu cauti relatii, si sa nu fii disperat dupa relatii si sex.

Cand o faci sa implore dupa your dyck, atunci ai castigat. Insa nu prea te putem invata noi sa fii alpha. Cu asta te cam nasti.

| Doja a răspuns:

Intr-o relatie cu o femeie ai doua optiuni: poti fi fie barbat, fie femeie.

Daca vorbesti despre probleme, ciclu si alte chestii ai rolul femeii. Ea are nevoie de barbat, si nu te considera unul.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Mie imi suna a friendzone

| asdf2kpower a răspuns:

Aia e, treci pe alta.