| meinteil a întrebat:

Salut am o mica problemuta sa zic asa laughing)
Dupa cum stiti nu imi pot face o relatie si am decis sa incerc sa nu imi mai bat capul cu asta insa oricat as incerca sa uit tot imi reapare din nou aceasta chestiune.
Ascult heavy metal, trash metal cam orice muzica doar sa nu imi mai aduca aminte de relatii si sa imi scot supararea din mine fiindca nu pot avea o relatie cateodata mai si citesc insa toate aceste lucruri au devenit plictisitoare si nu mai stiu ce sa fac.
Niste idei ceva?
Va multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai fi asa fixat pe ideea de relatie cred ca ar fi un inceput bun. Decat sa fi cu oricine mai bine singur. Cauta prietene, nu direct relatie si in timp probabil o sa se lege ceva.

Nu face niciodata ceva doar ca sa uiti altceva pentru ca o sa asociezi lucrurile si n-ai facut nimic - cerc vicios direct. Fa lucruri care-ti plac si te fac sa te simti bine. Detraseaza-te un pic, fa sport de exemplu.

Dar pana la urma de ce nu poti sa iti faci o relatie, ai putea sa scrii pe o foaie ce nu merge bine - incearca sa intelegi unde este "buba" si modifica ce faci gresit.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de ce nu iti poti face o relatie? Ai vreun handicap? Iesi la plimbare cu prietenii(daca ai) cu colegii, un vecin. Socializeaza, nu te inghesui intr-o carapace. Asta nu e viata. Sa stai sa asculti muzica aia oribila care mai mult iti accentueaza depresia.

| RAY a răspuns:

Timpul va face sa uiti asta nu muzica

| Violleta2022 a răspuns:

Nic nu ma mir ca esti in depresie cand asculti muzica care iti irita sistemul nervos: Heavy metal si trash metal sunt extrem de iritante pentru nervi.
Schimba muzica pe ecva din hiturile verii, muzica vesela, placuta, care sa-ti readuca buan dispozitie.
Apoi, nu ti-ar strica sa te epuizezi fizic iesind la zapada, sau mergand prin ger vreo 2 ceasuri, iti pune sangele in miscare, iti oxigeneaza creierul si iti creste dorinta de viata si buna dispozitie.

| vocea a răspuns:

Ca sa iti faci o relatie trebuie sa vrei o relatie, ca sa vrei o relatie trebuie sa cauti, ca sa cauti pe cineva trebuie sa iti doresti asta, ca sa iti doresti asta trebuie sa gasesti un baiat re sa iti placa, ca sa gasesti un baiat care sa te atraga trebuie sa cauti unul pe gustul tau si in locul potrivit, daca nu gasesti in acel loc cauta in altul si tot asa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu aveam de unde sa stim ca nu iti poti face relatie.
2.De ce te chinui sa faci rost de o relatie?
3.De ce ai asculta muzica ca sa uiti de ceva, timpul o face cu mare placere fara sa iti dai seama.

Răspuns utilizator avertizat
| TimSem a răspuns:

Muzica este doar un anestezic.
Trebuie sa vezi ce iti place sa faci. Pentru asta trebuie sa te uiti cu adevarat in minte/inima ca sa descoperi acel „ceva", pentru ca odata ce ai gasit pasiunea pentru ceva, nu vei mai avea nevoie de altceva.

Cateva idei:
Cu timpul si energia ta poti sa te implici in ceva activiate fizica (alergat, sala, ceva sport), implica-te in activitati de voluntariat, cauta sa inveti ceva nou (un soft nou, aplicatii noi etc.), tine ceva petrecere (sau mai multe). Eu am putut sa inveti multe si sa-mi descopar multe abilitati incercand sa-mi canalizez gandurile in alta parte!
Succes!

| JahWar a răspuns:

Gasesti un baiat, deveniti bff sau ceva de genul, dupa se va transoforma in relatie... cel putin daca va place unul de celalalt.

Răspuns utilizator avertizat