| bby_3596 a întrebat:

Am o nelamurire...In timpul actului sexual partenerul si-a dt drumul (vaginal) apoi pe urma cu prezervativul pus, am practicat s*x anal (avea prezervativul, tot acela, pus pe penis si statea corect la baza dar s-a derulat in varf si sperma pot spune ca era tot in varful prezervativului, iar cand am inceput actul sexual s'ar rupt intr'o parte (era o ruptura mai mica ) si cand am vrut sa il verificam nu mai era sperma de la prima tura cand am practicat normal...intrebarea este : exista vreun risc sa fi ramas insarcinata? multumesc

Răspuns Câştigător
| llllllllllll a răspuns:

Dupa ce si-a dat drumul, trebuia sa-si schimbe prezervativul. Pentru ca, in primul rand nu este igienic sa folositi acelasi prezervativ, si il al doilea rand, se rupe. Deoarece un prezervativ este facut ca, dupa ce "termini" sa se arunce. Nu sa se mai foloseasca inca o data.
Totusi, ca sa te convingi, fa-ti un test de sarcina la 14 zile de la contactul sexual, deoarece exista riscuri tot timpul sa ramai insarcinata, fie cu prezervativ fie fara. Sanse sunt, dar mici.
Bafta!

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Intotdeauna dupa ejaculare se schimba prezervativul daca se doreste continuarea actului sexual.

| Farcas a răspuns:

Exista si destul de mare. Dupa ce ati folosit prezervativul prima data trebuia sa pune`ti altul, niciodata nu se foloseste tot acelasi. Aveti grija ce faceti si pana una alta fa un test de sarcina peste 21 de zile.

Janina
| Janina a răspuns:

Da exista!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Sa inteleg ca faceati economie de prezervative? Bun baiat, inseama ca ii sta soldatelul drept ore in sir. Da, riscul este ca poti naste anal.Priveste partea buna, il vei boteza, Anusel.

| soparlamica a răspuns:

Pastila de a 2 a zi.

| 1235678907452352 a răspuns:

Voi faceti economie la prezervative?laughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu limba romana cum ramane?

| bby_3596 explică:

Am scapat laughing. am facut testul si mi-a iesit negativ si mi-a venit menstruatia. Deci.sunt ok. Va multumesc mult :*