| Totdddd a întrebat:

Salut am o prietena as vrea sa am relati sexuale cu ea(si ea vrea) dar din tot ce am auzit a fost cu mai multi si a si intretinut relati sexuale, si problema e sa nu iau vreo boala BTS.Cat de eficient o fi prezervativul in cazul asta nu stiu de aceea vreau sa va intreb pe voi, ce imi recomandati sa fac?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul te apara de majoritatea bolilor cu transmitere sexuala, cu exceptia HPV si a paduchilor lati. Dar orice cuplu normal, inainte de inceperea activitatii sexuale, isi face niste analize minime: HIV, HPV, virusuri hepatitice, Chlamydia, sifilis. Faceti-le si voi!