| AnonimulXXLlol a întrebat:

Salut.
Am o problema.
Acum 3-4 luni m-am indragostit de o fata. Vorbeam zilnic, cam 15-16 ore din 24.
Ea sta la un oras distanta de mine
Totul era bine, pana la banchet. Cand se finaliza acesta, aveam in plan sa ii spun ce simt cu adevarat (stiam ca ea ma place).
Dupa ce s-a terminat i-am spus. Din pacate, mi-a spus ca s-a 'stins' scanteia. Din acea zi nu mai sunt ca inainte..As vrea sa stiu ce sa fac sa trec peste. inca vorbesc zilnic cu ea, dar maxim 30m pe zi. Este sincera, deschisa etc. Nu mi-a pasat o secunda de aspect (nu era urata, ba chiar din contra). Nu era atrasa de aspect, ma placea pentru cine eram. As vrea sa o 'recuperez', dar nu cred ca pot. Inainte fuma, etc. Cand a vazut ca am depus eforturi sa o scap de aceste vicii, si-a dat seama ca tin enorm la ea. De aici a inceput. Dupa ce m-a 'lasat', a inceput iar aceste chestii... Chiar vreau sa stiu ce sa fac, eram la un pas de depresie. Acum 2-3 luni aveam o tenta de sinucidere, dar m-am oprit pentru ea. Acum nu cred ca mai am un rost pe planeta. Prin urmare, vreau sa stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Este doar o dezamăgire dintr un lanț lung pe care ți l va oferi viața. Sa te gândești la sinucidere doar din cauza asta, nu este o soluție. Sunt și alte fete pe lumea asta, poate chiar mai bune ca tipa respectiva. Sa fim serioși. s-a stins *scânteia* pentru ca ai susținut o din a renunța la un viciu? Wow. o teorie complet noua. Mai bine ii dădeai doua in fata, atunci cred că se mărita cu tine.

Ce sa faci. eventual să îți vezi de viața ta și să te concentrezi pe viitorul tau. Este doar o indragosteala trecătoare.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Rabdare si intelepciune! Lecturi, muzici, arte si dezvoltare personala!
Apare ea si aia care te merita!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa o lasi in pace si sa iti vezi de viata. Pl.m, ai doar 14-15 ani si cica in depresie si vrei sa te sinucizi. Pff, prostii. De parca ea e singura fata de pe planeta asta. Maturizeaza-te! Viata merge mai departe.

| Eduard196 a răspuns:

Trebuie sa faci cumva sa o starnesti din nou