| anonim_4396 a întrebat:

Salut..am o problema. Astazi am facut sex pentru prima data cu prietena mea, ambii eram virgini. Innainte de a face pasul asta, eu fiind excitat de gandul asta, m-am masturbat de 2 ori inainte iar in timpul actului mi-a murit (ca sa spun asa) insa si-a revenit si am dus pan la capat. Spre seara am decis sa mai incercam odata, la inceput a fost bine, insa dupa. cateva minute iarasi a murit micutul. Intrebarea mea este, sa fie oare de la oboseala si de la faptul ca m-am masturbat inainte ori sa fie o conditie fizica? Multumesc
P.s.-am 19 ani

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba are legatura cu excesul de masturbare in general. La inceput, barbatii care fac exces de masturbare in adolescenta sufera de diferite probleme de potenta, una dintre ele fiind disparitia erectiei la penetrare (care nu este la fel de controlata ca masturbarea). Daca renunti la masturbare si ai o viata sexuala normala, in timp, cu putina rabdare, vei depasi problema

| Bogdan1o a răspuns:

E posibil sa fie de la oboseala, de la faptul ca te-am masturbat de 2 ori
de vreme ce ai erectie, e clar ca nu ai o problema cu asta
tine doar de psihic, o sa fi bine
poate a influentat si faptul ca e fost prima data big grin

| Decebal a răspuns:

Ai facut bine ca te-ai masturbat inainte de sex dar trebuia doar o data! de doua ori nu e bine ...deci retine: te masturbezi si peste o ora la sex...ok? funda!

| Fantastic7 a răspuns:

La 19 ani prima oara?:3
ce dragutlove struck

| robertbora a răspuns (pentru Fantastic7):

laughing laughing laughing CE TRIST! laughing laughing AI CAM PIERDUT TIMPUL PRIETENE(jimmyanonimu), IAR ACUM VREI IN EXCESlaughing

| Fantastic7 a răspuns (pentru robertbora):

?

| HaS4 a răspuns:

Pai nu ee de la oboseala si nici de la masturbare nu are legatura ee de la pshic

| issarawrs a răspuns:

Nu stiu de la ce dar mi-a placut faza cu "iarasi a murit micutul " rolling on the floor) BIG LIKE!