| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu iubita. Vinerea trecuta a trebuit sa anunte toti colegii din clasa in legatura cu un concurs si ea a uitat! Eu am vorbit cu ea pe mess si i-am spus ca o ajut eu, ca trimit SMS colegilor. Si ea m-a intrebat daca am SMS nationale si i-am spus ca DA pentru ca daca ii spuneam ca NU am mesaje ea nu imi mai dadea numerele de telefon si profu' de romana e putin cam...(tampit) si ar fi tipat la ea ca de ce a uitat sa anunte colegii. Asa, am trimis mesaje si i-am spus ca nu aveam mesaje nationale si s-a suparat pe mine ca am mintit-o. Eu i-am explicat ca nu am avut niciodata intentia sa o mint! Am vrut doar sa o ajut pentru ca o iubesc mult! Ceva sfaturi puteti sa-mi dati? Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Salut și ție big grin!
Știu că sunt mai direct, așa că profit și îți spun că prietena ta sapă într-o gaură neagră, pune la un loc minciunile pozitive cu cele negative, ai mințit spre binele ei, nu al tău. Să mulțumească bunului Zeu că nu ești genul de tip care-și schimbă prietena după vremea de afară.
Pari un tip pe care multe fete-l visează cu ochii deschiși și îi recomand să nu facă vreo greșeală. Dar, în fine. e o mică minciunică, sunt 100% convins că te v-a ierta.ce naiba, doar n-are 8 ani.happy

P.S: Rog, arată-i acest mesaj și ei, aceasta-i sinceritatea.
Mă refer la.:
Salut! Am o problema cu iubita. Vinerea trecuta a trebuit sa anunte toti colegii din clasa in legatura cu un concurs si ea a uitat! Eu am vorbit cu ea pe mess si i-am spus ca o ajut eu, ca trimit SMS colegilor. Si ea m-a intrebat daca am SMS nationale si i-am spus ca DA pentru ca daca ii spuneam ca NU am mesaje ea nu imi mai dadea numerele de telefon si profu' de romana e putin cam...(tampit) si ar fi tipat la ea ca de ce a uitat sa anunte colegii. Asa, am trimis mesaje si i-am spus ca nu aveam mesaje nationale si s-a suparat pe mine ca am mintit-o. Eu i-am explicat ca nu am
avut niciodata intentia sa o mint! Am vrut doar sa o ajut pentru ca o iubesc mult! Ceva sfaturi puteti sa-mi dati? Va rog mult!

PP.S: Rămân în continuare impresionat pentru scrierea mesajului fără limbaj messenger și neîncheiat cu, cuvântul „dau fundă"
thumbs up
PPp.S: Iartă-mă dacă m-am exprimat mai direct decât te așteptai, nu-mi da în cap acum. peste 2-3 zilehappy

3 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Intreab-o in primul rand cum ar fi fost daca nu ai fi ajutat-o deloc si sa reflecte bine asupra situatiei si consecintelor. a minti este un lucru urat intr-un cuplu, intr-adevar dar daca a fost spre ajutarea partenerului aflat in dificultate, capata o valoare pozitiva. In fond astea sunt suparari copilaresti. Numai bine!

| Merry24 a răspuns:

Eu zic ca un simplu multumesc din partea ei ar fi de ajuns sau mai bine lasa ca proful sa tipe la ea.bafta

| Dydy_7659 a răspuns:

Buna happy Da din pacate e urata situatia. Te inteleg si pe tine dar si pe ea pana la urma minciuna tot minciuna ea indiferent ca e de bine sau de rau. Acum daca ea te iubeste poate sa inteleaga ca nu e asa de grav. Sincer eu apreciez forte mult felicitari din parte ta ca ai ajutat-o. Inseamna ca iti pasa de ea. Doar ca acum ramane sa o faci pe ea sa inteleaga ca lucrurile nu sunt asa de naspa. Ce pot sa zic bafta si relatie cat mai lunga happy pupici kiss