| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu noua prietena.la inceput totul era bine,simteam ca ma iubeste, acum nu mai simt asta.eu o iubesc pe ea. daca o iau eu in brate, bine, daca nu, ea nu ma ia.
Cand suntem intr-un grup nu prea ma baga in seama,prefera sa vorbeasca cu prietenele.
Nu ma suna niciodata,foarte rar si fortata de anumite imprejurari.
Inainte cand ii faceam complimente imi spunea si ea ceva din suflet, acum e "imuna".nu mai inseamna nimic complimentele mele.cred ca ar trebui sa le raresc sever.
O simt ca nu mai pune suflet iar eu sufar.
Chestia e ca am vorbit despre toate astea si zice ca ma iubeste lafel ca inainte insa comportamentul nu l-a schimbat.
Ce sa fac sa primesc si eu dragoste si atentie de la ea?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic, a intervenit rutina in relatia voastră, si ea este plictisită, cel m ai bine stai de vorba cu ea serios, numai asa poti afla exact ce este in inima ei, si daca m ai este ceva pentru tine.

| KamaSutra a răspuns:

Relația voastră a devenit monotonă
Fă ceva care să-i atragă atenția, să reaprindă flacăra, organizază ceva, fă-i un cadou.
Dacă nici după asta nu se schimba, atunci o lași

| RAY a răspuns:

Fi mai indiferent nu asa disperat dupa ea, intelegi tu cand avem un lucru nu mai reprezinta un interes pentru noi apare plictiseala,nu fi asa disperat, fi mai rece,indiferent,nepasator, nu-i raspunde la mesaje imediat, cand te vezi cu ea nu te implora de ea, nu baiatul ala cuminte disperat macar un pic dintr-un badboy, nu opune pe ea deasupra ta, punete pe tine pe primul loc mereu