| xxcatalinxx a întrebat:

Salut.am o problema cu o fata si si chiar nu stiu ce sa mai fac asa ca as vrea sa ma ajutati.Eu am 14 ani, iar ea 13, si imi place mult, mult de tot de ea, deci pur si simplu sunt indragostit pana peste cap.Asa ca am inceput sa ma bag in seama cu ea pe la scoala, sa mai vorbesc cu ea si chestii de genu.Si in timp ce stateam cu ea si vb, niste colege de-ale mele m-au vazut, si au inceput sa barfeasca tot felul de tampenii de genu:""uite ca astia doi sunt impreuna"" etc. si asa fac toata ziua cand ma vad impreuna cu fata aia si isi bat joc(habar n-am de ce). iar acum, fata aceea de care mie imi place, ma evita si nu mai vrea sa stea cu mine sa vb sau chestii de genu de frica ca acele fete ar putea iar sa rada de ea si de mine.chiar nu stiu ce sa mai fac... ajutati-ma va rog eu mult. vreau niste raspunsuri din partea cuiva care stie ce vorbeste.mersi mult. si ohh, era sa uit : dau fuuunda!

Răspuns Câştigător
| Raizen a răspuns:

Nu ar trebui sa va intereseze ce vorbesc ceilalti, incearca sa ii spui ce simti si ca nu iti pasa de ce spun ceilalti iar daca pentru ea conteaza mai mult ce spun ceilalti atunci nu are rost sa te mai complici cu ea.

2 răspunsuri:
| gianina14 a răspuns:

Pai pe voi nu ar trebui sa va intereseze ce spune altcineva convinge-o si pe ea sa lasa la o parte barfele si sa fiti impreuna. Poti vorbi cu ea la telefon, pe mess sau sa va intalniti fara sa afle prietenii vostrii. Bafta...
Fundita?

| teodora222 a răspuns:

Vorbeste cu ea.mai intai mess sau sms si ii explici ca n-are de ce sa se fereasca ca nu conteaza parerea unor fete fara minte.si apoi ai sa vezi ca o sa cedeze si nu ii va mai pasa de acele fete.si va f iar ca la inceput.succes