| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu sentimentele, nu stiu ce sa fac... totul sa inceput demult cind eu m-am indragostit la prima vedere de o fata (cind am devenit colegi de clasa ), si am decis sa ii spun despre asta dupa citeva zile, am inteles ca a fost totul in zadar, fiindca fata nu era gata pentru asa ceva si eu am luat-o prea repede!

au trecut 2 ani, in care realtiile noastre sau racit ( cam tare ) ma refer ca nici nu prea ne vorbeam, doar ca niste colegi de clasa... acum cind deja sunt in ultimul an la Liceu, am inceput iar sa dicutam, etc... Totul merge bine ( dupa parerea mea )

Problema este ca nu vreau sa o pierd, daca o sa ii spun ca o plac ca inainte si m-am indragostit din prima oara cind am vazut-o, sunt toate sansele sa o pierd... dar daca o sa tac, atunci o sa termin scoala si nici nu o sa ii pot spune asta sau doar la balul de absolvire, nici nu stiu!

Ce sa fac, sa continui sa ma comport ca un prieten bun pentru ea fara a da de stire de sentimentele mele sau risc si sa ii spun totul inca odata?

p.s. Ea acum se pregateste de BAC si nu prea are timp, asa ca sunt consitent ca nu prea o sa mearga o relatie, normala, dar oricum eu nu stiu daca o sa pot sa ma prefac ca totul e ok, si suntem doar niste prieteni

1 răspuns:
| JhonCenaWwe a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca si mie mi sa intamplat la fel.Ca dupa alt timp sunt sanse mari sa tio ea altcineva asa e treaba ta.Prinde curaj si zii ca dupa s-ar putea sa gaseasca pe altcineva.Bafta cu fata aceea. Funda?