| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu sentimentele, nu stiu ce sa fac... totul sa inceput demult cind eu m-am indragostit la prima vedere de o fata (cind am devenit colegi de clasa ), si am decis sa ii spun despre asta dupa citeva zile, am inteles ca a fost totul in zadar, fiindca fata nu era gata pentru asa ceva si eu am luat-o prea repede!
au trecut 2 ani, in care realtiile noastre sau racit ( cam tare ) ma refer ca nici nu prea ne vorbeam, doar ca niste colegi de clasa... acum cind deja sunt in ultimul an la Liceu, am inceput iar sa dicutam, etc... Totul merge bine ( dupa parerea mea )

Problema este ca nu vreau sa o pierd, daca o sa ii spun ca o plac ca inainte si m-am indragostit din prima oara cind am vazut-o, sunt toate sansele sa o pierd... dar daca o sa tac, atunci o sa termin scoala si nici nu o sa ii pot spune asta sau doar la balul de absolvire, nici nu stiu!

Ce sa fac, sa continui sa ma comport ca un prieten bun pentru ea fara a da de stire de sentimentele mele sau risc si sa ii spun totul inca odata?

p.s. Ea acum se pregateste de BAC si nu prea are timp, asa ca sunt consitent ca nu prea o sa mearga o relatie, normala, dar oricum eu nu stiu daca o sa pot sa ma prefac ca totul e ok, si suntem doar niste prieteni

3 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Uite ce iti sugerez, exact asa am fost si eu in situatia ta cu o colega, eu am facut asa am luat numarul ei, am tot vorbit prin mesaje, am impresionata cum stiu eu mai bine happy si i-am spus ca imi place foarte mult de eawinking tu incearca, chiar daca te refuza, incearca nu te da batutwinking doar dupa multe incercari esuate te dai batut, dar pana atunci incearca

| FiGhTeeR a răspuns (pentru M1hai):

Intelegi, ca eu deja odata i-am spus ca o plac, cu vio 2 ani in urma, si ea mi-a dat de inteles ca nu e gata... este posibil sa nu ii placa de mine, ma refer fizic ( cine stie ce gusturi are ea ) dar ce se refera la spiritual, ne intelegem ft bine ( cel putin eu simt asta _)

| M1hai a răspuns (pentru FiGhTeeR):

Tu incearca happy nu te da batut