| Anne17 a întrebat:

Anul asta am inceput clasa a9a. Si m-am indragostit de un tip din clasa mea. La inceput nu vorbeam, dupa el a inceput sa glumeasca cu mine, dar in acelasi timp si cu celelalte fete, intre timp afasem de la o prietena care il cunoaste de mult timp ca nu am mai avut nicio iubita pana acum.Si e genul de baiat care e dragut cu toate fetele, dar foarte timid in as exprima sentimentele. Asa ca am vorbit cu o alta prietena din clasa care nu il prea cunoaste bine, dar e ca si celelalte fete din clasa o amica de-a lui, sa ii spuna ca il plac. I-a spus si el a spus ca nu ma place, dar mai era cu un prieten de-a lui in timp ce vorbea cu prietena mea pe Facebook. Dupa ce i-a spus asta, nu l-am mai vazut pentru ca nu am mai avut scoala din cauza ninsori, si intr-o zi a inceput sa vorbeasca cu mine pe Facebook folosind o scuza stupida, doar ca eu nu stiam ca sa ii spun si i-am spus prietenei mele sa intre pe contul meu si sa vorbeasca cu el. El a inceput sa glumeasca, si sa fie diferit, sa vorbeasca diferit de cum vorbea cu celelalte fete, dupa nu am mai vorbit, iar scoala se va deschide in cateva zile, mor de rusine sa-l vad cand el acum stie ca il plac. Nu stiu ca sa fac cu el, as vrea sa stiu cu adevarat ceea ce simte, as vrea sa stiu sa sfaturi imi dati, cum sa ma comport, ce sa ii spun?

Funda+ Vot :*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| oanyk a răspuns:

FII tu insati! Nu incerca sa te schimbi doar pentru el! Daca el te va place vei afla, nu-ti face griji.Trebuie sa te placa asa cum esti!

3 răspunsuri:
| Ex7R3aM47 a răspuns:

Iti dau eu un sfat mai bun! Asa e trebuie sa il intrebi daca te place sau nu, dar in legatura cu frica de a te verea cu el.Du-te cu capul sus nu are ce sa iti faca...Nu risti nimic si nu vei pati nimic daca te vede. Sper ca te-am ajutat

| Lunia a răspuns:

Ei bine ...eu cred ca ar trebui sa-l intrebi direct daca ii place de tine sau te vede ca o amica... s-ar putea sa regreti mai tarziu daca nu il intrebi (chiar daca poate te refuza, macar ai incercat )
NU TE DA BATUTA!

| Atena1999 a răspuns:

Pai, eu sincer as incerca sa il intrebpersonal daca simte ceva pentru mine cand suntem SINGURI. Daca spune ca nu simte nimic(ceea ce nu ar fi adevarat din ce mi-ai spus, dar baietilor le e mereu frica sau rusine sa recunoasca )asta-i viata, comportate cu el la fel ca inainte fara sa ii arati ca esti afectata pentru faptul ca nu te place, exista destui baieti pe planeta si o sa il gasesti pana la urma pe cel potrivit. Daca iti spune ca te place nu deveni excentrica sau prea incantata sau bucuroasa pentru ca ai putea sa il sperri.
Mult noroc!