| GabiiTssu a întrebat:

Am o problema grava!
Sper ca ma puteti ajuta cu niste idei pe care sper eu sa fie geniale!
O prietena de a mea a fost lovita de un scuter pe cand ea se afla pe o bicicleta si a fost internata urgent la spital. Ideea e ca eu vreau sa fiu alaturi dar nu stiu cum, de indata ce parinti ei au luat-o acasa. Vreau sa ii cumpar ceva frumos si sa ii pot oferi acel dar, as vrea s-o indulcesc doar doar sa se simta ea mai bine, eu tin la ea si as fi in stare sa fac orice. Eu m-am gandit la varianta prin curier dar daca aveti voi alte idei mai bune ajutati-ma! Si daca tot doriti sa fiti amabili sa imi raspundeti dati-mi si niste idei gen, ce sa ii cumpar.
Funda celeui mai inspirat raspuns si respect celorlati care binevoiesc sa ma ajute!

Răspuns Câştigător
| flocobelu a răspuns:

Trebuie sa mergi personal acol deoarece asta o sa conteze mult. Daca il trimiti prin curier e ca si cum ai ignora-o. In primul rand gestul e cel mai mare cadou. Un gest face cat o mie de cuvinte.In privinta parintilor mergi si vorbesti cu ei. Le spui ca ai aflat de accident si vrei sa fii alaturi de fata lor. La urma urmelor nu o sa te omoare!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie sa-i iei cine stie ce. Un buchet de flori si o cutie de bomboane sau un suc sunt de ajuns. ideea este sa te duci personal cu ele. Nu te mananca nimeni. In asemenea situatii asa se face.

| GabiiTssu explică (pentru Salontanul):

Mi-as dori nespus sa fac asta, dar ideea e in felul urmator ..parintii ei sunt foarte exigenti si nici nu ma cunosc pe mine.

| Salontanul a răspuns (pentru GabiiTssu):

Spui ca esti un coleg de scoala. Dar eu nu cred sa fie atata de "exigenti" in cat sa nu te primeasca. Ar chiar ne educati in situatia asta.

| mihai69 a răspuns:

O cutie MARE cu bomboane de ciocolată și o felicitare „get well soon!" direct la ea la ușă. Plus un buchet de flori la mumă-sa și eventual o bere lu tac'su. Faceți cunoștință cu toții, la un pahar din berea ta.

| NameHarris a răspuns:

Un buchet de flori o ciocolata in forma de inimioara o felicitare gen '' insanatosire gravnica'' bere nu ca dupa aceea crede mumasa ca esti alcoolistlaughing). Si sa mergi tu personal!

| ellenandreea a răspuns:

Te crezi in filme? Curier?
Du-te la ea ca nu te mananca parintii ei.

Cumpara ce are ea nevoie, ce are voie sa manance/sa bea. O floare.