| anamaria7 a întrebat:

Salut,am o problema in legatura cu un baiat. Uneori simt ca vreau sa fiu cu el cand nu vorbim si cand vorbim simt ca nu vreau si dupa iar nu vorbim si regret si tot asa.un sfat?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Da? si te doare faptul ca atunci cand nu e cu tine ar putea fi cu alta fata, nu-i asa? ...este o iubire mai ciudata fiindca nu esti sigura pe tine, inlatura nesiguranta

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Il intrebi care este parerea lui despre relatia dintre voi si mai ales ce vrea.Doreste o simpla prietenie/amicitie sau ceva mai mult si in functie de raspunsul lui te vei putea si tu adapta

| AdeDm a răspuns:

Stiu exact prin ce treci si care-ti sunt sentimentele. Adica e foarte posibil doar sa ai impresia ca vrei sa fi cu el dar nu e deloc asa pentru ca daca ai vrea lucrul asta cu adevarat ati fi impreuna, in ambele situatii, pe care tocmai le-ai mentionat. Ideea de obisnuita, obisnuinta ca persoana sa fie mereu cu tine sa stii ce face, unde si cu cine e, e mult prea mare, de aceea ai uneori senzatia ca vrei sa fi impreuna cu el dar aceasta senzatie dispare de-o data, atunci cand iti dai seama ca deja te plictiseste si nu-l mai vrei. Singura rezolvare a acestei probleme este sa gasesti pe cineva care intr-adevar sa-ti acapareze atentia cu adevarat si sa-ti doresti mult sa fiti impreuna, dar intre timp cred ca vei avea aceeasi "problema" cu care te confrunti acum. Deci gaseste-ti cat de curand jumatatea, asa incat ambii sa va vedeti de drumurile voastre, fiecare in dreptul sau. Fundaa? ^^