| KiSsRoSsE a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de ceva timp si chiar il plac. Dar mai mereu cand vorbim incepem sa ne certam.Si nu prea stiu sa explic ce simt dar cateodata simt ca il plac la nebunie si alte ori simt ca nu-l mai plac deloc.Cum sa rezolv asta? Adica nu vreau sa ma despart de el? Dau funda pentru cel mai bun sfat. kiss

Răspuns Câştigător
| Laviy a răspuns:

Pai. Evita certurile pe cat poti si uh. Si eu ma certam foarte des mai demult cu prietenul meu pentru ca era gelos cand ieseam cu un prieten de-a lui in oras. Inventeaza o scuza sa nu te vezi cu el vreo 2-3 zile. Vezi ce simti cand nu il vezi un timp. Daca ti se face foarte dor de el o sa il iubesti mai mult si nu o sa mai simti ca nu il placi.

7 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Vorbeste deschis cu el si spune-i ce nu iti place si lasa-l si pe el sa spuna acelasi lucru si daca reusiti sa rezolvati ramaneti impreuna daca nu, nu...

| Yoanna_4969 a răspuns:

Aminteste`ti de ce va certati? Daca te deranjeaza un lucru la el, spune-i`o calm, nu tipa. Lasa`l sa mai si greseasca, iar la sfarsit fa`i o mica observatie. Daca nu vrei sa te desparti de el inseamna ca il placi, atat pentru aspectul lui cat si pentru caracter. Mai lasa si tu de la tine, si vei vedea ca in timp va face si el acelasi lucru. Succes!

| alexutza697595 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Mi se pare ca este un copil rasfatat uneori dar nu il pot schimba. Eu trec peste toate mofturile, certurile.oh go on. Poate reusesti si tu sa lasi de la tine, dar e cam greu daca stau sa ma gandesc, pentru ca eu am un orgoliu mare mare. Dar incerc, inca incerc. Mult noroc.

| CrisDdf a răspuns:

Asteapta sa vezi daca situatia se schimba.Eu asa am facut.Fa tu primul pas inspre a nu va mai certa.happy

| ZUzulikii a răspuns:

Ufffsad
pai nu va cunoasteti f bine da dc va certati...gelozie?

| angel_9979 a răspuns:

Si eu sunt pusa in situatia ta cred ca daca ai sta macar cateva zile departe de el atunci iti vei da seama pentru ca esti obisnuita sa il ai si sa nu simti cat de greu e fara el

| Andrada_5815 a răspuns:

Buna. Sfatul meu ar fi sa vorbesti cu el intre 4 ochi si sa-i explici, ceea ce iti place la el si ceea nu iti place. Explica-i tu cum ai vrea sa fie cu tine. POate va reusi sa.ti faca pe plac. happy Sper ca ti.a fostd folos sfatul meubatting eyelashes