| Adyna00 a întrebat:

Bună TPU, am o problema cred ca psihica sau ceva, sunt de 3 ani cu logodnicul meu si urmeaza sa ne casatorim, il iubesc dar de multe ori simt nevoia de un alt baiat (nu e dorința sexuala) simt nevoia de a flirta cu alți baieți si dupa ce fac asta regret, ce pot face in cazul asta ca nu vreau sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Nu iti sunt satisfacute asteptarile: ori sunt asteptarile tale pra ari, ori logodnicul tau nu iti acorda destula atentie. S-a cam racit ciorba.
E posibil sa fie si ceva de ordin psihic, sa iti doresti un baiat care ti se pare mai deosebit decat logodnicul.
Un psiholog iti poate spune mai bine care este problema daca sta cu tine de vorba. Nu se pot pune diagnostice online.

Răspuns Apreciat de Editori
| gogugogugogu a răspuns:

Nu pare sa il mai iubesti pe logodnic, nu mai reprezinta totul pentru tine, ci doar o optiune. Amanati nunta/cununia pana cand iti stabilizezi sentimentele, gandeste-te bine, o despartire acum e mai putin dureroasa decat o despartire in care exista copii la mijloc.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca vrei sa ai o familie fericita abtine- te si nu mai flirta.Fidelitatea e alegere zilnica, toti su tem pacatosi oricine ar putea ibsela daca vrea sa ramana deschis la aceasta idee.Mie imi pkace de finitia filosofului CS Lewis; Deagoste inseamna sa ramai langa xuvantul pe care ti l- ai dat.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi apare rau sa-ti spun, dar te minti singura, ca nu-ti iubesti logodnicul odata ce simti ca vreis a te distrezi cu alti barbati.
Cand iubesti din toata inima si sincer pe cineva, nu ai ochi si dorinta pentru nimeni altcineva, decat persoana iubita.
In cazul tau, este mai bine sa fii cinstita sis a spui adevarul, inainte ca sa-i distrugi baiatului astuia viata si sa cheltui banii parintilor, economisiti cu greutate, care vor sa va faca nunta.
Fii cinstita macar 1 data in viata si da-i omului pace, daca nu-l iubesti, macar nu-ti faci parinti de rusine si nici pe tine.

| Adyna00 explică (pentru Violleta2022):

Am incercat sa ma despart de el dar nu pot nici eu fara el nici el fara mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adyna00):

Minciuni si iar minciuni!
macar fii cinstita cu el si da-i pace, daca tot flirtezi in stanga si dreapta cu altii.

| Green66 a răspuns:

"Filtrează" cu cât mai mulți și alege-ți unul care să te satisfacă pe toate planurile.

| Anonim5695 a răspuns:

Nu e iubire adevarata, e pasiune/dorinta, care si asta incepe sa dispara incet. Rupe logodna si pune ti viata in ordine. Nu esti pregatita emotional de un astfel de "commitment".

| pixelbundle a răspuns:

Incearca sa fii sincera cu tine si cu el caci daca tu continui asa vei ajunge la dezastru.
Pentru mine e clar ca ai nevoie de experiente noi care sa te maturizeze ( emotional si probabil sexual) deci nu mai pierde timpul ( nici timpul tau, nici timpul lui ).

Numai bine

| alexTHEbombăr a răspuns:

Esti ciudat