| alexandrurap a întrebat:

am o problema m-am indragostit de fosta prietena a lui prietenului meu, ea este si colega mea, si nu stiu cum sa procedez? ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa ii pese prietenului tau ca tu esti interesat de fosta lui prietena, dar pentru a fi sigur ai putea vb cu el si sa ii spui ca o placi pe respectiva fata, pentru ca nu se merita sa pierzi o prietenie buna pentru o posibila aventura, deoarece nu sti daca vei avea parte o relatie serioasa.
Apoi trebuie sa ii spui si ei, sa vb odata cu ea cand sunteti in pauza propune-i o intalnire dupa ore, sau de fapt de ce nu atuncea pe loc, iesiti in oras impreuna mergeti la o cafea si acolo spune-i ca iti place de ea si ca ai vrea sa fiti impreuna, dar incearca sa o spui cu o voce sigura, si nu arata urme de timiditate.
As zice mult supces dar supcesul ti-l faci singur.

| Vise1colorate a răspuns:

La ce te referi? Ca nu poti sa faci nimic doar ca este ex-prietena prietenului tau? Si ce daca? Incearca sa o cuceresti, si daca e ok si raspunde la fel, de ce sa nu fiti impreuna? Relatia cu prietenul tau s-a terminat, nu cred ca e o mare problema. Vb cu prietenul tau si spune-i.Mai bine sa afle de la tine decat sa fie socat cand va vedea cu ochii lui. Daca prietenia dintre voi este puternica, relatia asta nu va deranja cu nimic. Daca vb de altceva.Scztongue Succes:*

| sincron44 a răspuns:

Am avut si eu o problema similara, iar "prietenul" meu bun nici macar nu a vb cu mine, sa imi sp, sau sa imi ceara parearea si eu unu m-am enervat la culme cand am vasz.
Sfat: Vb cu el, si nu prea e bine sa ai prietena cu tine in clasa... dar daca esti sigur ca va merge bine sau ca esti cls a 8-a si term acum, atunci poti incerca.
E doar o parere, u decizi!

| sincron44 a răspuns:

Ok, am avut si eu o problema similara.
"Prietenul" meu a fost cu ex-ul meu imediat dupa ce m-am desp eu de ea, cam o saptamana.
El nici nu mi-a sp, nu mi-a cerut parerea, si nu mi-a cerut aprobarea(gen: frate eu inca o plac, asa ca stai putin departe, iti sp eu cand) si cand am vazut eram plin de nervi.
Vb cu el.
Si nu e bine sa ai prietena in care e in clasa cu u, pentru ca dupa ce te desparti o sa fie ciudat, dar daca crezi u ca merita atunci nu mai astepta.