| LenaaRock97 a întrebat:

Am o problema MAAAAAAREEE! sad
Am 13 ani si 3 luni, am par la subrat, pubian, in schimb nu sunt "prea" dezvoltate. Sani foooooarte mici. In seara aceasta a inceput sa ma doara sub buric, putin mai jos, spre zona. Am citit pe net despre primele semne ale ciclului si am observat ca sunt si crampe. Ma intreb acum daca ceea ce simt sunt crampele. Ma doare foarte tare! Am fost de 2 ori la toaleta si nu mai pot! Va rog ajutat-ma! Imi vine ciclul? crying( cum ma pot pregati? nu am acea secretie alba crying(((

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 90% din cazuri prima menstruatie NU este precedata de simptome. iar daca crampele tale au legatura digestiva nu sunt semne de menstra.
E simplu sa fii pregatita de prima menstruatie: poarta in ghiozdan un absorbant.

| mona a răspuns:

Cred ca ai mancat ceva ce nu ti-a cazut prrea bine si iti provoaca crampe dar poate ma insel si iti va veni menstruatia

| rOckx3 a răspuns:

Păi ai timp, ştii, se zice că la fetele care au sânii mici, le încep mai târziu dar şi când le înceeeeep... în legătură cu problemele lunare, eu cred că da. eu am de la vârsta de 11 ani, tot aşa cu crampe, apoi secreţie etc. depinde de organism. fundiţă?

| SoloPC a răspuns:

Daaa du-te i-a niste servetele in baie si stai pe acolo 30-40 min!