| Valentina_Clara_1998 a întrebat:

Fac pe 30 iunie 13 ani si am nisip la rinichi si un mic inceput de gastrita dar cred ca mi-a trecut deoarece am luat tratament...
Ciclu nu mi-a venit si ma doare burta in jos, am secreție alba de un an, sănii ii am dezvoltați de vreo 4 ani (eu la 7 ani ii aveam destul de mari de la alergia la carnea de pui), am par pubian si la subrat si ma epilez si câteodată simt ca îmi curge ceva din sâni. Sunt si slăbuța si mica la înălțime am 30Kg si 1 41m. Mamei mele i-a venit ciclul la 13 ani jumate, ce credeți despre scurgerea de la sâni pe care simt uda bluza dar când ma uit nu este nimic? Fiți seriori,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, cel mai probabil, ai o afecţiune endocrină/hipofizară :(
Sânii "destul de mari" de la 7 anişori + "scurgerea de la sâni" asta indică!

Cel mai probabil, "scurgerea de la sâni" indică faptul că este vorba de galactoree/hiperprolactinemie generată de secreţia excesivă de prolactină!
Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-secre-ie/

Arată-i mamei tale răspunsul meu şi spune-i să te ducă la un control endocrinologic + ginecologic!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Ar trebui să-ți vină ciclul și probabil din aceasta cauză ai aceste simptome. Indicat ar fi să vorbești cu mama ta să-ți dea mai multe sfaturi.

| gc4494500 a răspuns:

Ai intretinut relatii sexuale? Daca da, ai facut-o protejat? Sa nu cumva sa fi ramas gravida! http://goo.gl/rYMB7q