| GeorgeAndrei123456 a întrebat:

Am o problema, sunt in Spania de 6 luni, si nu imi pot gasi nici o prietena (iubita). Pe facebook, messenger vorbesc cu multe fete, dar sunt toate din Romania. Oare cauza este ca, nu vorbesc bine spaniola? Raspunsuri rapide!

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poti incepe prin ati face prieteni romani/spanioli!
A iesi din casa si nu a sta atat pe internet! a raspuns cineva mai sus, tot mai bune sunt romancile! deci romance sunt destul de multe si in Spania! nu stiu unde esti, dar aici unde sunt eu sunt destule!
Limba nu-i o problema! exista semnele laughing

| GeorgeAndrei123456 explică (pentru IloveME):

Poi eu sunt langa a crona. Si aici este doar un roman!straight face

| relian a răspuns:

Sincer cauta o romanca dar sa fie in ROmania.Nu mai cauta romance de pe acolo daca nu esti plin de bani, cu m, asini bengoase si asa mai departe.Toate dar absolut toate femeile din Spania sint niste figurante niste fitoase fara exceptie.Pe linga ca sint vai mama lor mai au si-o figuri de mari frumusesti si au pretentii ca nu stiu cine lear [putea indeplinii tot ce ele vor.Lsale frate acolo la cules de capsuni si cauta o fata ce sta in romanai si care nu e figuranta.In Spania sau adunat toate femeile figurante din roamnia, toate care in tara erau muritoare de foame sau dus acolo sa faca curatenie la aia in casa s au la cules de capsuni si acum sau vazut mari doamne si nu le mai ajunge nimeni la nas.Pai pe bune cine pleca din Romania in Spania sau mai stiu eu unde? Daca in romanai erai o femeie si aveai un loc de munca sau erai la o scoala mai mergeai in Spania? Sa fim seriosi.Si acolo tarancele au vazut alta viata si ce au zis stai ca eu deja sint cucoana.Dar lasale ca singure vor ramine. Daca cauti fete spanioloaice nu te gindi ca si alea au alte mentalitati decit avem noi romanii.Tu nu ai vazut cu privesc ei romanii? Atit stiu atit fac.Si bineinteles si limba este o problema ca fetele vor sa fie aburite si tu daca nu stii sa vorbesti normal ca ele se plictisesc.Asta doar daca nu esti un casanova sa arati bine de tot si sa vina ele calare pe tione.Dar cum nu arati prt ca de arata-i nu mai erai pe aici, asta e invata limba daca vrei una de acolo spanioloaica.Insa si alea sint cu figuri iti dai seama.Dar trebuie sa fie si fete mai normale asa ca nu dispera.Insa de romcele de acolo te asigur ca nu te poti apropia ca toate sint asa cum am spus.nu doar ca au figuri dar nici nu prea poti discuta cu ele.

| Azµre a răspuns:

Nu contează limba cât contează caracterul și modul de a aborda o fată!

| DeidaraXR1 a răspuns:

Nu inteleg. Fetele is din Romania si locuiesc acolo? Daca locuiesc tot in Spania trebuie sa te porti frumos cu ele si nu prea cred ca conteaza(dada... c-c-c) daca vorbesti sau nu bine spaniola.

| GeorgeAndrei123456 explică (pentru DeidaraXR1):

Ele sunt tot in romania...asta incerc sa spun ca eu vb doar cu fete din Romania nu si din Spania!

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru GeorgeAndrei123456):

E cam greu sa iti faci o legatura la o distanta asa de mare... Incearca sa iti gasesti romance in Spania sau daca vrei neaparat invata spaniola. Nu e grea happy

| SisMusic a răspuns:

Salut!
Am stat si eu 1 luna in Spania am stat aproape de Valladolid si sa fim sinceri si vorbitul limbi este o problema! Pe langa acest aspect mai este si mentalitatea asta Spaniola in legatura cu Romanii! Stiu sentimentul am simtit-o pe propia piele!
Iar pe langa asta nu cred ca o sa gasesti o fata acolo care sa ti se potriveasca(tot mai frumoase sunt Romancelewinking ).big grinbig grinbig grinbig grin
Bafta in continuare!