| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema, urmează sa fac sex prima data însă am niște emoții, nici nu cred ca mi se școală de emotii, am un sentiment ciudat în corp, sunt major însă nu am făcut-o niciodată, o am și de doar 12 maxim 13 cm și cred ca e prea mica, ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa devii cat mai linistit si fara a mai fi ingrijorat. Petru a fi corect informat, afla ca in cazul a foarte multi barbati romani activi sexula penisul lor se incadreaza in ordinul de marime medie de 12-14 cm lungime. Doar aici pe TPU, majoritatea celor care si-o masoara constata ca sunt supradotati si o au cu 4-5 cm mai lunga decat este media statistica pentru tara noastra.

| Ionescu1121 a răspuns:

Marimea e in media pe țara noastră! E normală... Încearcă să o exciti pe ea mai mult si ai sa vezi că o să o satisfaci fără probleme. Nu prea conteaza mărimea dacă știi cum să o satisfaci! Succes!

| Alanonimdepetpu a răspuns (pentru Ionescu1121):

Nu e vorba doar de mărime dar simt un sentiment ciudat de frică

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă reușești să ajungi cu ea în vagin, nu e prea mică. Sentimentul de frică ține de timiditatea legată de viața sexuală, care implică responsabilități de om adult. Asta se poate rezolva dacă te ajută partenera, dacă nu vă grăbiți, dacă sentimentele de iubire sunt reciproce, atunci timiditatea se atenuează și dispare.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa frica si teama ca nu ti se scoala. Incearca sa faci sex, cu scula pe care o ai, si totul va fi ok.