| antonia9206q a întrebat:

Buna seara, am o mica problema, eu la şcoală când citesc mă cuprind niște emoții si nu mai pot citi. Însă acasă citesc totul bine pentru că nu este nimeni langa mine să vadă cum citesc.Ce pot face să nu mai am aceste emoții?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care nu știu sa își pună imaginația la contribuție și sa facă abstracție fata de ce este înconjurat este imposibil.
Nu este "adevăr " ci doar o gălăgie mentala dictata de un tipar al gândirii de tip anxios,când îți reautoeduci refluxul mental,nu mai exista ADEVAR,ci doar o frica nejustificata care poate fi eliminata prin reautoeducarea tiparului gândirii, ea își proiectează acea frica, aceasta nu este reala, asa ca în acest context nu putem vorbi de adevăr ci de frica de a trai în prezent.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa îți imaginezi ca nu e nimeni în clasa când citești îți imaginezi ca ești doar tu singura,sau sa ți se rupă de părerea lumii,trebuie sa înveți arta de a fi indiferenta, sa nu te lași afectata de răutățile celor din jur.O fobie poate fi depășită doar dacă o înfrunți, infrunt-o cu demnitate și cu rationalism,asta de regula cu emoțiile provine de la prea multe insecuritati,nu ai încredere în tine,nu te placi și apreciezi. Ești timida, asa e fire ta, dacă ieși din zona de confort, si te expui în multe contexte sociale vei învinge timiditatea, dacă nu o vei face cât ești adolescenta este posibil sa te confrunți întreaga viata, ba chiar poți fi predispusa anxietatii sociale și a agorafobiei.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

"Sa îți imaginezi ca nu e nimeni în clasa când citești îți imaginezi ca ești doar tu singura" Sfatul asta mi se pare de-a dreptul penibil si inutil pentru ca e imposibil, n-ai cum sa te minti singur cu adevarat cand stii adevarul.
Restul mi se par chiar ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Pentru cei care nu știu sa își pună imaginația la contribuție și sa facă abstracție fata de ce este înconjurat este imposibil.
Nu este "adevăr " ci doar o gălăgie mentala dictata de un tipar al gândirii de tip anxios,când îți reautoeduci refluxul mental,nu mai exista ADEVAR,ci doar o frica nejustificata care poate fi eliminata prin reautoeducarea tiparului gândirii, ea își proiectează acea frica, aceasta nu este reala, asa ca în acest context nu putem vorbi de adevăr ci de frica de a trai în prezent.