| sylky a întrebat:

Salut.Am o reletie cu prietenul meu de 2 ani.De 6 luni ne-am mutat impreuna, facem sex protejat dar lui de 2 saptamani i-a aparut ceva bubite albe si rosii pe varful penisului.Ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce sunt, sau ce medic ar trebui sa consulte(pentru ca el nu vrea sub nici o forma sa mearga la medic, prefera sa nu faca sex)Va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza prezervativului...

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E chiar asa de inconstient? N-a auzit duma aia din popor, k, la ce sa-ti bati capul, ca pica ea si singura?! Trage de el, si nu te lasa, pana nu-l duci la dermatolog! Poti si intra cu el, daca vrea, sau ii eprea rusine! Cum sa stea 2 saptamana asa! Spune-i ca daca nu mergeti impreuna, kemi salvarea, il leaga, si-l, iau pe sus! Tratamentul bolilor de gen e gratuit, tocmai pentru ca sunt f. f. raspandite! Sau, in caz extrem spune-i ca il lasi, ca nu poti trai cu un las inconstient si bolnav! Si asa vei vedea si cat de mult tine la tine! Sanatate si succes!

assiris
| assiris a răspuns:

Du-l la medic pina nu e mai grav.

| Alexandrinaa a răspuns:

Vezi ca bubitele alea pot indica o infectie...stiu despre ce vorbesti... du-te tu, daca esti mai curajoasa, la ginecolog si fa-ti un test sa vezi sa nu ai candida sau trichomonaza. Alea se transmit sexual! Si daca ai cumva, faceti amandoi tratament, el nu trebuie sa mearga, doar sa ia medicamentatia. Sau sa nu fi contactat el de altundeva.sad... dar e infectie.deci OBLIGATORIU... sa mergeti! Si faci deci si tu consult!

| blabla a răspuns:

Bubitzele alea treebuiesc tratate urgen! Mergeti cat mai repede la un dermatolog, daca i-au aparut lui acele bubite nu exclude varianta ca prin contact sexual sa nu le iei si tu!