| aalleexx2000 a întrebat:

Salut, am observat că de câteva săptămâni(3/4), uneori, în timpul urinării, apare un lichid alb, vascos. Acest lucru se întâmplă destul de des, o dată pe zi sau chiar de mai multe ori, iar uneori ma doare testiculul stang. Vreau să subliniez că nu am avut niciodată niciun fel de contact intim.

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Nu imi dau seama exact la ce te referi, ceea ce descrii tu, nu este foarte exact.
Durerea de care spui, trece rapid? apoi revine? Se intampla in urma efortului mai intens?

Cati ani ai?

| aalleexx2000 explică (pentru Robert2526):

Salut, am aproape 17 ani, iar durerea trece rapid(5-10m) si revine peste cateva ore/urmatoarea zi asa stand degeaba.

| aalleexx2000 explică (pentru aalleexx2000):

Durerea apare asa stand degeaba*

| Robert2526 a răspuns (pentru aalleexx2000):

Daca palpezi usor, se accentueaza durerea?

| aalleexx2000 explică (pentru Robert2526):

Nu, durerea ramane la fel, dar am observat aseara la testiculul stang o vena mare(prima oara cand am vzt asta) si inca cateva mici rau rosiatice

| Robert2526 a răspuns (pentru aalleexx2000):

In acest caz trebuie sa mergi la medic, ceea ce descrii este foarte posibil sa fie vorba de varicocel. Trebuie sa mergi cat mai urgent la medic ( zic urgent, pentru ca tratamentul in fazele usoare, este medicamentos dar daca nu mergi la timp, tratamentul este chirurgical

| aalleexx2000 explică (pentru Robert2526):

Am inteles, multumesc!