| Mkeynes a întrebat:

Cam Toate prezervativele durex dimensiunea 56mm
Eu vreau o dimensiunea mai mica dar la durex nu gasesc
Daca folosesc alte prezervative care gasesc dimensiunea de 52-53mm
Se poate sa fie de proasta calitate? Si sa se rupa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai stramt prezervativ Durex este modelul Close Fit cu lungimea de 178 mm si latimea de 49 mm. Daca prezervativul are marimea potrivita si dupa montare sta perfect intinsa, bine fixata si nemiscata, in acel caz indiferent de marca/producator, teoretic respectivul prezervativ daca este montat corect in acel caz va ramane intact si NU se va rupe. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la alte farmacii si cauta numere mult mai mici.
Prezeravtivele nu se rup din cauza calitatii lor, ci din cauza ca sunt prea mari (largi) pentru cucul baiatului.
Am mai explicat de nenumarate ori: un prezervativ care nu sta perfect intins pe penis, are toate sansele sa se rupa, pentru ca etse larg si se rasuceste pe penis in timpul actului sexual, pana pocneste.

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Durex e doar la 56mm am vazut
Si nu prea sa strans pe penis la baza "capului sta cam aiurea
" si mai e extra thin durex are 52 mm
Dar ala e f fin
Si etc
Am cumparat niste prezervative "mates " o fi bune?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Bineinteles ca sunt Durex cu masuri mai mici! Probabil ca nu le au la farmacia sau magazinul de unde cumperi tu, dar ele exista!
Mai cauta si la alte farmacii si magazine.
Uite aici o lista cu prezervative si masurile lor:
https://www.google.com.au/......ps?/imgres 16318818869553714607&imgrefurl=https://www.theyfit.co.uk/......AHoECAcQBg