| Alex2526 a întrebat:

Salut am pe penis niste bube albe unii spun ca ar fi PPP dar unele sunt iesite in afara si au varful uscat si tare ca un cos ce as putea face ca sa mai reduc din ele sa nu mai fie cel putin in relief asa! imi este rusine sa imi incep viata sexuala din cauza asta! Dau funda!
Si ce credeti ca ar spune o fata cand vede un baiat cu acele cosuri pe penis? ar mai continua actul sexual?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil si posibil este vorba intr-adevar de afectiunea denumita PPP, Bubitele respective care de fapt reprezinta un anumit tip de cosuri ca si cele care apar in caz de acnee, pot sa provoace un impact vizual neplacut. Partea buna este aceea ca mai nou aceste PPP in cazul in care sunt exagerat de multe, pot fi eliminate prin procedee medicale mai sofisticate.In caz contrar partenera de sex trebuie pregatita si sa-i fie explicata natura lor pentru a intelege ca in multe cazuri situatia este oarecum ceva similar cu pistruile, chiar daca nu sunt prea placute vederii trebuie sa te obisnuiesti cu ele. Multa sanatate!

| SG1995 a răspuns:

Du-te la derma-venerolog, unele bts se pot transmite de la mamă la făt.

| DanielPH a răspuns:

Singurul lucru pe care ti-l poate face rau aceste bubite este de natura psihologica. Tu crezi ca ai cine stie ce boala si ca te vor respinge fetele ca ai asa ceva. Gresit. Este ceva genetic, nu se transmite, nu este o boala, nu deranjeaza in timpul contactului. Conteaza doar sa informezi fata respectiva despre ele si sa-i zici ce sunt, sa nu le vada si sa creada cine stie ce.
Succes si termina cu grijile pe tema asta!

| EduardEdyP a răspuns:

Daca nu ai avut pojar sau varicela de min, înseamnă că asta e. Eu la pojar aveam bube și pe uretră.