| Anonnymm a întrebat:

Am o problema de vreun an am niste bube albe dedesubt la penis și încep de la "oua" xD pana la mai mult de jumate de penis. Nu ma jeneaza, nu ma doare nimic. Ce ar putea fi? Nu am avut contact sexual nici o data! 16ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Acele bubite mici si albe care pot sau nu sa fie prezente pe preput si mai exact pe partea interna a acestuia si chiar pe gland nu ar trebui sa te ingrijoreze, nu e nimic de care sa-ti faci griji, insa faptul ca la tine incep de la baza penisului, adica de la testicole pune cateva semne de intrebare. Incearca sa fii mai atent la igiena, iar daca nu dispar in cateva saptamani ar fi indicat sa mergi la un medic dermatolog pentru un consult specializat si o parere din partea unui om care chiar are habar ce se intampla acolo. Cel mai probabil o sa-ti spuna sa nu-ti faci griji, maxim o sa-ti dea o crema dar e mai bine sa mergi si sa eviti riscul de a scapa cu vederea o eventuala afectiune decat sa astepti ca "poate trece".

4 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Poți avea candidoza, O poți lua de la mâini murdare, si multe alte chestii, nu este de gluma, du te cât mai repede la urolog, daca nu este prea tarziu se poate rezolva cu medicamente daca nu trebuie sa ti le ardă, ai grija de sanatatea ta si nu mai ignora nimic in legatura cu corpul tau

| AssoX a răspuns:

Problema asta o am si eu, dar destul de putine in jurul capului penisului, am inteles ca sunt niste cosuri mici iesite pe sub si ca nu au absolut nimic.

| Anonnymm explică (pentru AssoX):

Da dar asta e alt ceva?