| anastasia907 a întrebat:

Cum se numesc acele "cosuri" care sunt iesite in afara uneori le poti trage usor cu unghia. si iese o bliuta destul de tare de culoare galbuie

Răspuns Câştigător
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Sunt puncte de grăsime, se aduna in pori grasimea, "untul" produs in timp de piele si se blochează porii. Nu prea poti sa scapi de ele decat scotandu-le dar le poti preveni folosind zilnic un gel de curatare bun.winking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puncte negre pentru ca la suprafata se oxideaza si devin negre.