| FumeZ sEnTimEnTe a întrebat:

SALUT, am revenit din nou cu o problema care vreau sa ma ajutati;(m-am despartit de prieten.care m-am intilnit un ani si opt luni din cauza ca o fost la o mica ceremonie, n-am merc cu el din cauza ca ma simteam foarte reu, a plecat singur cu baietii.Acum imi suna a 2 zi dimineata si ma intreba cum ma simt, si imi spuni ca no dormit acasa si la un baiat ca nu cam era in stare sa mearga acasa(asta o fost pe la vri-o orele 9 dimineata), acum nu peste mult timp ma suna o prietena care a fost si ea la ceremonia ceia si ma intreba daca ma mai intilnesc cu el, deoarece era cu o alta fata, si ca se sarutau in public de fata la toti! Nu mia stat bini ma simteam si mai reu credeam ca-mi es din minti! Am inceput sa-l sun pe el, dar nu raspundea, pina la urma i-am scrs un sms in care i-am indicat ca intre noi tot s-a terminat si te rog sa nu ma ma-i deranjez, acum peste putini ore mai tirziu mo sunat si mi-a spos ca dormea si ca mob era la incarcat, am incepu sa-l intreb ce-a facut acolo si cu cini o fost dar el imi ascundea, o tini una si buna ca nu-i drept! pina la urma eam spos ca lasa sa faca cum e mai bine lui si ca deacum din secunda aceasta nu mai avem nimic in comun si i-am inchis! Acum ma suna si imi spuni ca nu poate fara mini, ca daca il iubesc se iarta, ca nu poate cu o alta fata! Iar eu nu stiu ce sa fac, nu vreau sal perd, dar nici sa ma las asa usor, vreau sai demostrez intradeva ca ci-o facut doare foarte tare. (u). ce imi propuniti cum sa ma comport cu el dupa cele facute, sal iert sau nu? vreau sa va aduc la constinta ca il iubesc si i-am oferit tot! mersi :*

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa va intalniti si sa ii ceri sa fie sincer cu ce s-a intamplat. Dupa ii spui ca apreciezi sinceritatea ( daca e sincer ) dar ca doare prea tare sa il ierti. Daca minte e clar ca nu vrei sa mai fii cu el niciodata. Daca e sincer va despartiti. Si apoi chit ca e greu astepti sa faca el primul pas. Daca te iubeste cu adevarat va face multe sacrificii si iti va demonstra asta. De obicei baietii te rog sa ii ierti dar apoi daca tu vrei o pauza renunta sa se mai roge de tine si merg mai departe ( cei superficiali ). Cel mai bine ar fi sa va despartiti. Daca te iubeste cu adevarat iti va demonstra pe urma.

| Lorelai a răspuns:

Lasa-l sa se chinuie mai mult sa-ti arate cat de mult te iubeste. Lasa-l sa faca eforturi. Trebuie sa inteleaga ca tu nu esti o fata naiva care ii permite orice si daca te iubeste va trebui sa fie doar cu tine.

| emilia21 a răspuns:

Nu merita iertare, din punctul meu de vedere, dar daca tu zici ca il iubesti, incearca sa-i mai da-i o sansa, dar gandeste-te bine, poate sa faca si a doua oara asa ceva, si atunci o sa suferi si mai mult.
Tu sti mai bine daca merita sa-l ierti sau nu!
Spune-i sa-ti demonstreze ca te iubeste si ca merita sa-i fi alaturi, pedepseste-l putin, sa sufere si el, cum ai suferit tu in momentul cand ai aflat ca se saruta cu alta. Nu e bine ca noi fetele sa ne lasam calcate in picioare, crede-ma! Eu am invatat asta in sfarsit! trebuie sa ai mai multe pretentii de la un baiat. Nu conteaza numai ca e frumos, trebuie sa aiba si alte calitati.
O sa vezi tu cu timpul cum sunt barbatii, si fi sigura ca o sa-ti intalnesti jumatatea potrivita.

| steluta_7203 a răspuns:

IGNORAL, este cel mai bun lucru la moment. Un timp nu-i raspune nu vorbi cu el si vei vedea ca totul va fi OK. Va intelege multe lucruri.BAFFTA

| matt25 a răspuns:

Eu zic ca nu merita bataie de cap...