| Andy40 a întrebat:

Salut.
Am sa incep direct la subiect am o relatie de 3 luni aproape 4 cu o fata care o iubesc mult.Si cand este vorba sa facem sex ea imi zice a ca facem peste 4 ani ea are 15 ani.si eu am 16 imi spune tot felul de scuze de genu ca facem peste 4 ani ca te iubesc ca nu stiu ce ea este virgina este cam complicata situatia ca cica ai ei o dau afara din casa dac afla. Dar eu sincer cred ca e doar o scuza casa nu o faca. Astept si 1000 de ani pentru ea ca o iubesc. si nu prea conteaza asta dar simt asa catodata ca ma minte. si ca se preface ca ma iubeste.Ea a venit la mine acasa mai mult decat sa o dezbrac si sa o ating si sa o pup nu am facut. Voi ce spuneti de chestia asta oare ma iubeste? Oare o sa o faca cu mine mai devreme? Pun pariu ca aaa pai aveti dabia 15 ani 16 va ganditi la sex si nu stiu ce odata ce ne iubim conteaza varsta? In timupurile astea fetele de 12 ani 13 sunt maritate cam asta e realitatea.

Răspuns Câştigător
| MadaMadalina1234 a răspuns:

Sunteti adolescenti. Din punctul meu de vedere, e complet normal. La copiii aceia de 12 -13 ani.da, e ceva exagerat.
Fata sigur te iubeste pentru ca ai fost ceva timp cu ea. Poate chiar nu cauta scuze, asa cum spui. Poate ea chiar nu e pregatita. Si asa cum ai spus. O poti astepta si 1000 de ani pentru ca o iubesti. Atunci fa-o! Poate este ea o fire mai timida, sau nu stiu.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, varsta minima la care o fata isi poate incepe viata sexuala, este 17 ani si jumatate. fata ta este desteapta, educata, informata si vrea sa fie sanatoasa. Tu, daca tii la ea, nu ai voie nici macar sa aduci vorba despre sex inainte de aceasta varsta. daca ai facut o data prostia de a vorbi cu ea si ea nu s-a suparat, ci doar ti-a explicat frumos, inseamna ca te iubeste cu adevarat, fiindca altfel ar fi refuzat sa mai fie cu tine. Ar fi considerat fie ca esti complet needucat si nu ai habar de chestii atat de banale, fie ca nu tii la ea si la sanatatea ei si esti dispus sa o supui la riscuri. Asadar ea te iubeste, demonstreaza-i si tu ca o iubesti si nu mai aduce vorbe despre sex pana la majoratul ei. Si nu mai accepta sa vina singura la tine, e periculos si ii si afecteaza reputatia. Intalniti-va intr-un loc public, sau cere-i sa vina insotita de un parinte, asa incat sa nu se faca nici de ras si nici sa nu fiti tentati de sex inainte de vreme. Un barbat adevarat nu invita fete la el acasa, doar pe aceea cu care are o relatie atat de serioasa incat se vor muta impreuna sau se vor casatori in cateva luni. Nu conteaza varsta, intai aranjati detaliile nuntii, informati pe toata lumea ca va casatoriti si anul respectiv si abia apoi invit-o la tine acasa.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta, frate scuza-ma dar genul asta de fata este una proasta sti de ce? daca domnisoara e virgina si nu vrea sex, de ce da apa la moara lasandu-te sa o dezbraci? fratele meu tu nu meriti sa fi bataia ei de joc, esti la varsta la care trebuie sa incepi sa faci sex, despartete de ea si cauta o fata mai deschisa pana nu ajungi de rasul curcilor

| Emilian65 a răspuns:

Andy, intai gandeste-te ce si cum scrii. Dupa ce inveti sa scrii corect, sa te gandesti la sex. Felicitari pentru fata care nu vrea sa faca sex cu tine!

| Oana92 a răspuns:

Corectie: in timpurile astea fetele de 12-13 ani fac sex. Iar acest lucru nu e ceva cu care sa te lauzi! De maritat se maritau asa devreme acum multa vreme, nici macar tiganii nu isi mai casatoresc fetele chiar asa de devreme!

E foarte mica si bine face ca nu accepta sa faca sex. Nu mai grabiti lucrurile si nu mai pune presiune pe ea.

| ywar a răspuns:

La 15 ani vrei sex? Daca ai fi copilul meu te-as snopi in bataie pana ti-ar veni mintea la cap cu sexu'.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu o poti pune sa faca ceva la care nu este inca pregatita, trebuie sa o intelegi daca tu tii la ea.
Eu nu cred ca inventeaza scuze ca sa nu o faca, intr-o relatie e importanta si sinceritatea, fara dovezi cum ca te-ar minti nu poti sa presupui asemenea lucruri sigur ea tine la tine dar trebuie sa o intelegi ca nu e pregatita inca si trebuie sa o crezi pe cuvant.

| Veva a răspuns:

Salut Andy40
In calitate de fata am sa-ti spun parerea mea pentru ca am trecut si eu prin asta."Onoarea" unei fete poate fi foarte usor patata si cu greu iti mai scoti fata dupa aceea, in acest caz un act sexual este un moment intim delicat si trebuie sa vina de la sine.Sex poti face cu oricine insa dragoste nuwinking La varsta asta fluturasii zboara iar peste 2-3 luni poate nu vei mai fi cu respectiva persoana. Daca nu vrea inseamna ca nu i-ai oferit destula afectiune si incredere nu ca nu te iubeste.Iar faza cu "timpurile astea fetele de 12 ani 13 sunt maritate" este gen hai sa ne bagam toti in **** ca asta face toata lumea -poate ca unele sunt obligate de parinti sau poate ca au facut exact ce vrei tu sa faci acum cu fata asta iar pe viitor una din parti va suferi ca a ramas cu un copil, ca o bate sotul sau alte situatii din realitatea asta. Ideea e ca trebuie sa-i oferi mai multa incredere sa fii sigur ca nu o vei "trada" mai tarziu.Iar pentru tine un sfat "Cine te iubeste te asteapta"-Eu am o relatie de 4 ani si asa a inceput totul. sper ca te-am ajutat happy

| Ak69 a răspuns:

Nu cred că la 15 ani o poți forța să faceți sex... Nu prin asta îți arați dragostea... Dragostea o poți arăta simbolic și prin fapte drăguțe la vârsta de 15 ani... Poți face și sex la varsta asta, dar cât timp nu vrea nu cred că sunt fondate intrebarile " oare mă iubește? "...