| Alex2526 a întrebat:

Salut, am si eu 2 intrebari mda cam pentru majoritatea o sa fie o intrebare de copil mic dar am 17 ani n-am avut niciodata prietena ( sa imi spuneti daca este timpul trecut sau daca este rau ca n-am avut) si prima intrebare este : Cum sa procedez la primul sarut? N-am idee si imi este rusine sa ii spun ca este primul sarut, iar a 2 intrebare : Cum se face un hickey? Se apasa si cu dintii sau cum?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani, abia de acum se deschide orizontul pentru tine, abia de acum incepi sa vezi diferentele dintre fete si baieti. Cum baietii se dezvolta cam cu 2-3 ani mai incet decat fetele, tu, la 17 ani, esti inca perceput de fetele de 17 ani, ca un pusti de 14-15 ani.
Ai rabdare intai sa incepi sa cunosti fetele si dupa ce-ti faci o prietena, poti sa inveti sa o saruti, cu ea, in felul in care va place la amandoi. Sarutul nu se invata si nu se explica, d epinde de feicare om in parte, de ce-i cplace lui/ei si cum ii place.
Pentru inceput, un simplu pupic pe obraz face toti banii. Dupa cateva zile, poti sa-i dai un [upic pe buze si usor-usor, ajungi si la sarut.

| ș53fan a răspuns:

Si eu is in aceeasi situatie ca a ta, is super timid iar la faza cu sarutul...hm,te faci ca te impiedici si o saruti, Glumesc, incearca sa infrunti acea teama si mie mi-e teama, cu toate ca nu o sa mai am pe cine saruta si imi vine sa mor de durere, in fine Daca iesi in oras cu o fata sa imi spui si mie cum a fost Sarutul ar trebui sa fie ceva nush...frumos,dragut si spontan,incerci si vezi ce e nu e moarte de om nu accepta alta la rand si tot asa pana cand o sa accepte,ca na odata si odata o sa gasesti persoana potrivita si o sa iti dai seama de asta pentru ca va accepta, poate fii accept si un palmuit, asta putand fii din timiditate asa am auzit si eu, mda, nu stiu nu le am cu asta asa bine, dar totusi Sper sa te fii ajutat catusi de putin
Scz pentru atata scris!

| utilizatornou18 a răspuns:

Nu-i o rusine. Nici nu cred ca ar trebui sa-i zici ca este primul tău sărut. Asa ca mândrie de băiat happy sa nu te ia in ras. Nu-ți face griji ca doar nu doar tu singur săruți.asa ca vezi și ea cum o sa se comporte! nu știu ce este ala hickey dar suna ciudat sa apeși cu dinții laughing deci pe românește ii iei ba buza de sus ba de jos cu buzele ușor.