| marius101101 a întrebat:

am si eu o intrebare...am cunoscut o fata si de atunci nu mi-a mai pot scoate din cap.am luat legatura cu ia pe facebook'dupa cateva zile de vorbit pe fb i-am cerut numarul de telefon pe care mi l-a dat imediat si de atunci adica acum 5 zile vorbesc cu ea pe mobil prin mesaje prea mult.eu am 15 ani si 6 luni si ia are 15 ani si 4 luni.imi place foarte mult de ea si as vrea sa am o relatie cu ea dar imi este frica ca ma refuza.cred ca frica vine din cauza ca o plac prea mult sa o intreb sau nu

6 răspunsuri:
| WhiteLover a răspuns:

Ti-a spus "da" la faptul ca te-a adugat pe facebook, ti-a spus "da" la faptul ca ti-a dat numarul de telefon, cate "da"-uri mai vrei ca sa te convingi? nu crezi ca daca nu era dornica, nu vorbea cu tine? nu astepta pentru ca nu ai de ce.

| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Daca va cunoasteti indeajuns de bine pai sun-o si invit-o la o plimbarica in parc, cu role (love struck) sau la o intalnire romantica!
Asteptati o vreme sa va cunoasteti si sa vorbiti si fata-n fata nu numai virtual! Apoi daca tu chiar esti indragostit de ea ii vei putea spune.
Cine nu risca nu castiga, crede-ma! Eu nu am curajul sa-i spun baiatului pe care il plac in fata si vorba aia...
Da ma rog nu este vorba despre mine! Daca e iti spun pe privat ce sa faci happy
Funda doar daca consideri ca te-am ajutat aici si in privat happy

| EditionSex a răspuns:

Frate nu esti prima si 100% nici ultima care va primi un,, NU''in viata asta.Asta a fost dat de la Dumnezeu, sa primesti fericiri dar si nefericiri.Incerca sa o accepti doar ca o prietena. Daca ea ti-a spus nu, nu cred ca mai sunt sanse sa fiti impreuna.Tio spun din propria experienta ca si eu am primit un,, NU'' la viata mea dar cu timpul si cu ajutorul amicilor am reusit sa trec peste asta iar acu suntem doar simpli prieteni. Sper ca ti-am fost cat de cat de folos.O sa gasesti si tu fericirea la momentul potrivit stai calmwinking

| Al3xinio a răspuns:

Nu sunt dr. Love, dar mi-a placut raspunsul lui Baciu_Serban_1995 in mare parte, de exemplu in relatia in care sunt acum, am 2 ani de relatie cu ea dar nu a fost nici o intrebare gen"vrei sa fii cu mine?" initial ne-am intalnit intr-un cerc de prieteni, am facut rost de nr ei de tel, am invitat-o din prima in oras la o plimbare, a acceptat, dupa care am vb la telefon vreo 3-4 zile, dupa aia am mai iesit odata si inca odata si inca odatalaughingsi pur si simplu s-a intamplat, am simtit amandoi acelasi lucru si ne-am inteles din gesturi, din priviri. Eu ti-as sugera sa nu mergi din prima ca taranu vrei sa fii cu mine? ca sperii fata, incearca sa faceti cat mai multe lucruri impreuna, sa iesiti sa va simtiti bine si abia apoi sa o intrebi, dar daca va simti acelasi lucru nu va mai fi folositoare intrebareahappydar sa nu faci asta prea mult ca dupa sa nu creada si sa se obisnuiasca ca sunteti doar prieteni si atat. 2-3 saptamani hai poate o luna eu zic ca e suficient daca nu chiar prea mult, depinde de la persoana la persoana. sper sa te fi ajutathappy

| Baciu_Serban_1995 a răspuns:

Buna! daca ea sta in apropierea ta invit-o la o plimbare.incearca sa fii dragut cu ea, sa-i complimentezi ochi, parul si zambetul, incearca sa o faci sa rada. apoi incearca sa te apropii de ea.sa te joci cu ea. poate cu parul ei daca ii place asta.incearca sa repeti plimbarea asta vreo 3-4 zile. dar ai grija....tre'sa fiti doar voi doiwinking. dupa 3-4 zile trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa spui cat de mult o placi.de preferat fata in fata, dar merge si pe facebook sau sms.nu garantez relatie.dar daca stii cum sa te comporti dragut s-ar putea sa meargawinking

| Ceha a răspuns:

Eu sunt de parere ca "prea multa bagare in seama, strica".Am observat ca daca ii arati unei persoane ca o placi/iubesti,"si-o ia in cap"laughingCred ca ar fi mai bine sa fii baiat destept si sa vezi daca te place si ea si cum te vede ea in ochii ei...AMIC sau IUBIT, apoi treci la treaba, fa ce-a zis Baciu_Serban_1995 happy