| ioana_4313 a întrebat:

Help! Dati-mi si mie un sfat, va rog! Deci, eu iubesc un baiat foarte mult.Am depasit faza cu "il plac" din vara.Noi(eu si el) ne-am cunoscut pe 29 martie in Herastrau. El mi-a cerut numarul si I l-am dat, mie placandumi de el de cand l-am vazut.La inceput a fost doar atractie fizica, dar dupa aceea am inceput sa tin la el foarte mult.Am inceput sa iesim etc, intr-o zi l-am adus la mine in cartier sa ne plimbam pe aici.Am dat de niste colegi de la alta clasa (mai mici cu un an) care s-au luat de el.Aceasta "cearta" dintre prietenul meu si ei a durat toata relatia noastra, bineinteles ca din cauza lor ne-am despartit. El m-a intrebt, dupa o luna, daca vreau sa ne impacam, iar eu nu stiu de ce l-am refuzat.Toata vara a fost ok, imi era dor de el dar imi trecea in maxim cateva ore, dar de cand a inceput scoala a inceput sa imi fie foarte foarte dor de el.Am avut o perioada, octombrie-noiembrie cred, in care am avut o criza de depresie insemnand nu am mancat nimic 2 zile si am plans 2 seri la rand, tremuram si facusem febra.Simteam ca daca nu vorbesc cu el nu stiu ce se va intampla. L-am sunat iar cand i-am auzit vocea am inceput sa plang instantaneu.Pe la inceputul lui februarie facem 8 luni de cand ne-am despartit iau eu simt pe zi ce trece ca il iubesc tot mai mult.Eu sunt in stare sa fac orice pentru el, absolut orice. I-am zis de cateva ori ca il iubesc, am fost serioasa dar eu cred ca el a luat-o in gluma si, are prietena.Am incercat si sa imi fac un prieten, incercand sa il uit, dar nu am reusit.Acum o saptamana, l-am sunat, si am vorbit. El a vorbit foarte frumos cu mine, si-a cerut scuze ca m-a facut sa sufar si a zis ca se simte foarte prost si ca ii e dor de mine. Un sfat?

1 răspuns:
| alessia a răspuns:

Off.grea e viata asta uneori.pai poate el te iubeste ca amica nu ca iubita. dar odata ce ai fost cu el inseamna ca simtea ceva pentru tine. dar au trecut 8 luni. poate sentimentul lui. acum nu mai e. faptul ca are si prietena.sunt sigura ca ea l-a facut sa uite tot. dar lasa ca o sa vina si vremea aia in care o sa fii fericta si lumea o sa fie la picioarele tale. poate o sa fii chiar cu el. oricum iti urez multa multa bafta te-am :*:*:*