| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare de care stau stresata de citeva zile.Am luat pastila escapelle si ciclu trebuia sa-mi vina pe data de 2 octombrie si acum e 7 octombrie si nu stiu ce o fi, mentionez ca am luat pastila dupa 12 ore...Am facut un test de sarcina ca arata doar o liniuta ceea ce inseamna ca nu sunt insarcinata. Fetelor cele care ati folosit escapelle voua cam cu cit v-a intirziat menstruatia?

1 răspuns:
| Alexander21 a răspuns:

Escapelle nu isi face efectul imediat, nu poti sti dupa doar 7 zile daca medicamentul a avut efect sau nu.Ai rabdare minim 2 saptamani si repeta testul.Daca se poate sa fie dimineata,prima urina cand concentratia e mai mare. Escapelle poate duce si la un avort spontan,sau probleme ale menstruatiei. Data viitoare incearca sa folosesti acest medicament doar atunci, si numai atunci cand esti sigura de faptul ca esti insarcinata. Poate avea urmari grave, nu ai ce face decat sa astepti.Succes! P.S. Data viitoare folositi prezervativ,e igienic, sigur, si practic.